KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Zajecia dodatkowe

Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne w naszym przedszkolu prowadzi Monika Łuszcz. Zajęcia odbywają się  raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Muzykę i układ choreograficzny tańców układa pani Monika. Repertuar taneczny jest bardzo szeroki, gdyż obejmuje utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej, w tym – rock and roll, pop, hip-hop i inne. Dzieci uczą się tańców narodowych oraz tańców innych narodowości. Forma prowadzonych zajęć jest bardzo żywa, dynamiczna i atrakcyjna dla dzieci. Efekty wspólnej pracy są widoczne na zajęciach otwartych, konkursach, uroczystościach przedszkolnych i uroczystościach na forum miasta.

Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia korekcyjne odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. Dzieci podzielone są na grupy w zależności od wieku. Na zajęciach tych, mają możliwość skorygowania drobnych wad postawy i płaskostopia. Ćwiczenia  przyczyniają się także do wzmocnienia mięśni, wytrzymałości fizycznej oraz hartują organizm. Zajęcia prowadzone są  często w formie opowieści ruchowych. W ćwiczeniach dzieci wykorzystują przybory takie jak: szarfy, piłki, woreczki, koła, laski, tunel, drabinki, oraz muzykę relaksującą.

Rytmika

Zajęcia prowadzi Agnieszka Jarzyńska, są one nieodpłatne. Rytmika jest bardzo lubiana przez dzieci, gdyż jest prowadzona atrakcyjnie, dynamicznie i wesoło. Dzieci na zajęciach poznają wiele nowych piosenek i tańców, grają na wielu instrumentach perkusyjnych. Pani Agnieszka gra na pianinie podczas gdy dzieci śpiewają  i tańczą. Poznają piosenki związane z różnymi porami roku, uroczystościami np: Dzień Babci, Dzień Matki, Wigilia, zakończenie roku szkolnego.
Ich rozbudzone talenty muzyczne widać na imprezach, w których biorą udział.

Język angielski

Zajęcia prowadzi szkoła Wonder World.  Prowadzone są one w godzinach dopołudniowych nieodpłatnie.  Dla chętnych dzieci dodatkowo popołudniu odbywają się  zajęcia odpłatne raz w tygodniu.  Nauka języka przebiega poprzez zabawę. Lektorka uatrakcyjnia naukę wykorzystując wierszyki, zagadki, piosenki, zabawy ruchowe. Dla sprawdzenia efektów nauki języka  prowadzone są zajęcia otwarte dla rodziców.

Zajęcia plastyczne

Zajęcia  prowadzone są dwa razy w tygodniu przez nauczycielki  Martę Debich, Dorotę Lauer Tomecką i Sylwię Jach.  Dzieci mają możliwość poznania różnorodnych technik plastycznych np. collage, lepienie w glinie, origami, malowanie na szkle, malowanie w plenerze i jednocześnie rozwijania swoich uzdolnień artystycznych.
Stworzone przez nich prace podziwiane są  podczas wystaw w przedszkolu i mieście.

Kółko matematyczne

Spotkania w ramach kółka matematycznego prowadzi  Marlena Olas i Urszula Gaćkowska. Zajęcia prowadzone są z dziećmi 4-5-6 letnimi uzdolnionymi matematycznie w oparciu o program autorski  ,,Matematyczny świat przedszkolaka”. Dzieci przeliczają, manipulują, dodają i odejmują, tworzą zbiory wykraczając poza zakres podstawy programowej. Każde spotkanie podsumowane jest kartą pracy sprawdzającą i utrwalającą poziom wiedzy dzieci. Zajęcia wzbogacają nauczycielki różnorodnymi pomocami dydaktycznymi, również wykonanymi przez siebie i dzieci.

Zajęcia z piłką

Zabawy z piłką odbywają się w naszym przedszkolu raz w tygodniu. Podczas tych spotkań dzieci mają możliwość rozwijania swoich zdolności sportowych, usprawnienia ogólnej koordynacji ruchów oraz  pozytywnego ,,wyżycia się". Zajęcia te uczą  dzieci również umiejętności współdziałania i zdrowego rywalizowania w grupie.

Zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne odbywają się w naszym przedszkolu dwa razy w tygodniu. Podczas zajęć dzieci zdolne pod okiem nauczycielek Doroty Koziary oraz Anny Łyszkowskiej rozwijają swoje umiejętności aktorskie. Spotkania te wyzwalają wielostronną  aktywność twórczą dziecka, uwrażliwiają na sztukę, kształtują doznania  estetyczne, wspierają indywidualną i grupową aktywność twórczą. Dzieci mają możliwość doskonalenia również swoich zdolności dekoratorskich czego przejawem są scenografie do poszczególnych przedstawień.