Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2017/2018

13 grudnia nasze przedszkole jak co roku zorganizowało XII już Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kościele Trójcy Przenajświętszej. Dzieci z kilku pabianickich przedszkoli zaprezentowały znane utwory bożonarodzeniowe. Wzruszeń nie było końca.    

ROK SZKOLNY 2016/2017

18 maja nasze przedszkole wzięło czynny udział w Przeglądzie Piosenki Bajkowej, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Na przeglądzie dzieci zaprezentowały piosenkę „Pszczółka Maja” i zebrały gromkie brawa.

21 kwietnia dzieci uczestniczyły w Miejskim Przeglądzie „Jestem przyjacielem przyrody” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 12, w którym zatańczyły i zaśpiewały piosenkę „Rowerowa piosenka”. Do przedszkola dzieci wróciły z dyplomami i pięknymi nagrodami. 

28 marca starszaki reprezentowały nasze przedszkole w Przedszkoliadzie, która odbyła się w hali MOSiR w Pabianicach. Nasi reprezentanci zmagali się w grze w piłkę nożną, ręczną oraz w koszykówce. Za wspaniałą walkę przedszkolaki nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz drobnymi prezentami.

2 marca dzieci brały udział w Konkursie Ekologicznym na „Pabianicką Marzannę” zorganizowanym przez Fundację Arkadia Sztuki i golfa w Pabianicach

19 grudnia w Kościele Trójcy Przenajświętszej odbył się XI Przegląd Kolęd i Pastorałek pod nazwą „Kolęda pod choinkę”. Piękne i wzruszające kolędy śpiewane przez przedstawicieli kilku pabianickich przedszkoli wprowadziły licznie zgromadzonych w kościele słuchaczy w prawdziwie świąteczny nastrój.

W listopadzie odbył się Miejski Przegląd „Utalentowane Przedszkolaki”, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie Nr 11. Nasi reprezentanci zaprezentowali inscenizację „Osioł Stefan”, za co zostali nagrodzeni burzą oklasków.

Od 1 do 9 listopada nasze przedszkole wzięło udział w selektywnej zbiórce makulatury oraz butelek PET w ramach akcji „Najlepiej zbieram i segreguję surowce wtórne”, rywalizując o nagrody z pabianickimi przedszkolami. Nasza placówka zdobyła 2296,5 pt., co pozwoliło uzyskać zaszczytne III miejsce. W nagrodę - 23 listopada grupy, które otrzymały największą liczbę punktów zostały zaproszone do Młodzieżowego Domu Kultury na przedstawienie ekologiczne „Zielony Kapturek”.

W październiku włączyliśmy się do akcji zbiórki kasztanów dla zwierząt leśnych. Zbierali wszyscy: dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola. Okazało się, że zebraliśmy jedenaście 30 – litrowych worków. Odbierał je regularnie leśniczy z Rydzyn. Teraz ze spokojem możemy czekać nadejścia zimy.

3 października dzieci wybrały się z wizytą do Urzędu Miasta, zwiedziły Urząd Stanu Cywilnego i dowiedziały się na czym polega praca w Urzędzie. Posumowaniem było spotkanie z Prezydentem Miasta - Panem Grzegorzem Mackiewiczem. Przez chwilę każde uczestniczące w spotkaniu dziecko mogło poczuć się jak prezydent Pabianic, gdyż miało okazję posiedzieć w prezydenckim fotelu. 

16 września – starsze grupy z wielkim zaangażowaniem włączyły się do akcji Sprzątanie Świata. Dzieci oczyszczały z odpadów Bulwary, Las Miejski oraz teren przedszkola.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Tradycyjnie w grudniu nasze przedszkole było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kościele Trójcy Przenajświętszej. Jak zawsze reprezentanci pabianickich przedszkoli swymi wzruszającymi kolędami wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój.

27 listopada zaprezentowaliśmy naszą pracę na XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok”. Przepiękna świąteczna kartka została nagrodzona wyróżnieniem.

Również w  listopadzie uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym „Pabianice w oczach dziecka” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5

9 listopada dzieci reprezentowały nasze przedszkole w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim  „Barwy Jesieni”, który odbył się tradycyjnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a zorganizowany był przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Zawodowego w Pabianicach. Dzieci za swój występ otrzymały dyplomy i słodycze.

W październiku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przeglądzie Mody Ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5. Nasza „modelka” wystąpiła w sukni z folii bąbelkowej ozdobionej kokardami z papieru pakowego. Oprócz ciekawego stroju dzieci zaprezentowały również piosenkę „Jesienny deszcz”. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia pola golfowego, gdyż właśnie tam odbyła się impreza.

ROK SZKOLNY 2014/2015

W ciągu całego roku nasze przedszkole brało udział w wielu akcjach charytatywnych min: ,,Góra Grosza", ,,Szlachetna paczka", ,,Serce na gwiazdkę", ,,Puszka dla głodnego brzuszka", ,,Zbieranie korków dla chorej Zuzi".

W maju wzięliśmy udział w konkursie plastycznym ,,Mój wymarzony ogród" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 14.

Dzieci reprezentowały nasze przedszkole podczas ,,Przedszkolnego Master Chefa" w Przedszkolu  Miejskim Nr 8. Jury jednogłośnie ogłosiło, że każdy z uczestników jest wspaniałym kucharzem i w nagrodę dzieci kosztowały własnoręcznie sporządzone sałatki.

Reprezentanci naszego przedszkola popisali się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas Przeglądu Tanecznego w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.

Nasze przedszkole było organizatorem przeglądu piosenek ,,Arki Noego". Dzieci z pabianickich przedszkoli zaprezentowały wybrane przez siebie utwory tego zespołu.

W maju w naszym przedszkolu odbyły  się obchody ,,Światowego Dnia Wody", podczas których wszystkie przedszkolaki dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka i w związku z tym nauczyły się ją oszczędzać i o nią dbać.

W kwietniu dzieci z naszego przedszkola mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalno - taneczne na konkursie Piosenki Ekologicznej w MOK -u w Pabianicach. Ich występ zyskał uznanie i nagrodzono go wyróżnieniem.

W kwietniu miały miejsce obchody ,,Dni Lasu" przebiegające w tym roku pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dzieci uczciły je w dwójnasób. Grupy młodsze odwiedził w przedszkolu Leśniczy, który opowiadał dzieciom jak należy dbać o las i jak się w nim zachowywać. Natomiast dzieci starsze udały się do lasu, gdzie same naocznie mogły podziwiać piękno lasu i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat jego mieszkańców.

W marcu przedstawiciele naszego przedszkola reprezentowali nas na przeglądzie ,,Orkiestr Dziecięcych" zorganizowanym w MOK-u. Zaprezentowali utwór ,,Podajmy sobie ręce" za co zebrali burzę oklasków.

W naszym przedszkolu odbył się ,,Przegląd Recytatorski" pod hasłem ,,Wartości w poezji". Każda z grup zaprezentowała wiersz i piosenkę.

W marcu wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach pt: ,,Pabianicka Marzanna Ekologiczna". Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały piękną  Marzannę i wyruszyły z nią spod MOK-u ulicami miasta wraz z innymi przedszkolakami na Bulwary. A tam nastąpiło uroczyste i symboliczne zatopienie Marzanny i przywitanie wiosny.

W grudniu, jak co roku, nasze przedszkole było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Miłą odmianą był fakt, iż przegląd odbył się w pełnej uroku scenerii kościoła Trójcy Przenajświętszej. Ciekawe interpretacje kolęd i pastorałek śpiewane przez dzieci z przedszkoli z całego miasta wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

W listopadzie dzieci brały udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod nazwą „Barwy jesieni”, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Recytowały tam wiersz Hanny Zdzitowieckiej ,,Jeż " oraz wiersz ,,Jesienią" Marii Konopnickiej

ROK SZKOLNY2013/2014

29 maja najlepsi tancerze z naszego przedszkola udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury aby wystąpić w Przeglądzie Tańca Przedszkolaków. Aż osiem tanecznych par zaprezentowało swoje umiejętności w tańcu ,,Polka Italiana". Dzieci oczarowały publiczność zarówno strojem jak i sztuką tańca otrzymując gromkie brawa i nagrody.

28 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbył się XI Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych Dorośli-Dzieciom. Wzięli w nim udział rodzice z ośmiu pabianickich przedszkoli. Rodzice z naszego przedszkola przedstawili bajkę pt: ,,Szewczyk Dratewka". Każde przedszkole otrzymało nagrodę ufundowaną w ramach realizacji przez nasze przedszkole projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

15 maja dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym w Młodzieżowym Domu Kultury, na który przygotowały pracę o tematyce ,,Człowiek w ruchu". Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie pracy.

W maju w naszym przedszkolu odbył się ,,Przegląd Piosenki Majki Jeżowskiej". W zabawie wzięły udział dzieci z Przedszkoli Nr 2, 3, 8, 12, 13, 14, 15 i  16. Każde zaprezentowało przepiękne wykonanie znanych i lubianych piosenek z repertuaru Majki Jeżowskiej min. ,,Laleczka z porcelany", ,,Życzenia z całego serca", ,,Kolorowe dzieci", ,,Na plaży" itp. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat twórczości piosenkarki. Podsumowaniem przeglądu było wręczenie wszystkim dzieciom upominków i słodkiego poczęstunku.

27 kwietnia dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie recytatorsko - plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 14 w Pabianicach.

23 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedziły Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, aby wziąć udział w Przeglądzie Piosenek Przyrodniczo-Ekologicznych. Dzieci samodzielnie wykonały instrumenty muzyczne i w strojach ekologicznych przygotowanych przez nauczycieli zaprezentowały utwór ,,Czysty Świat". Była to dobra zabawa dla wszystkich uczestników pozwalająca jednocześnie rozwijać uzdolnienia artystyczne i wykonawcze. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców dzieci miały możliwość oglądania prac nadesłanych na konkurs plastyczny ,,Piękno świata zwierząt". Wśród wystawionych prac była również kompozycja plastyczna wykonana przez nasze dzieci.

Również w kwietniu najlepsi sportowcy z przedszkola wzięli udział w Olimpiadzie Przedszkolaków. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych dostosowanych do ich wieku. W hali sportowej panowała gorąca atmosfera, wszyscy dopingowali swoje drużyny. Nasi reprezentanci w swojej kategorii wiekowej zajęli III miejsce. Wszyscy dostali nagrody za udział w olimpiadzie.

2 kwietnia reprezentacja przedszkola wzięła udział w konkursie ,,Raz na ludowo" zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury. Była to już kolejna edycja tego konkursu. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały taniec „Trojak".

W kwietniu w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Tańców Ludowych. Każda z grup prezentowała wybrany przez siebie taniec. Dzieci zatańczyły: Polkę, Poloneza, Maryneczkę i inne tańce regionalne. Przegląd uświetniły występy zespołu BYCHLEWIANKA.

W marcu nasi milusińscy wzięli udział we wspólnej zabawie MINI PLAYBACK SHOW zorganizowanej na terenie naszego przedszkola. Każda grupa przedstawiła własną interpretację ulubionego utworu wybranego wykonawcy. Można było obejrzeć: Urszulę, Lady Gagę, Piersi i  wielu innych wykonawców w ciekawych aranżacjach. Ujawniło się wiele talentów wokalnych i aktorskich.

Grudzień - W tym roku również wzięliśmy udział w  konkursie ,,Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa i Ozdoba Choinkowa" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury.

Grudzień - nasze przedszkole jak co roku zorganizowało Przegląd Kolęd i Pastorałek. Miłą odmianą był fakt, iż przegląd odbył się w pełnej uroku scenerii kościoła Trójcy Przenajświętszej. Ciekawe interpretacje kolęd i pastorałek prezentowały dzieci z przedszkoli z całego miasta.

W listopadzie nasze przedszkolaki uczestniczyły w I Przeglądzie Piosenki Angielskiej ,,Baby Hit Festiwal". Nasze ,,maluszki" przedstawiły swoje umiejętności w piosence ,,The wheels on the bus". Dzięki udziałowi w konkursie dzieci nauczyły się nowych angielskich słów i otrzymały wspaniałe nagrody.

ROK SZKOLNY 2012/13

Maj - IX Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych Dorośli - Dzieciom to już nasza przedszkolna tradycja. W tym roku zaprezentowały się trzy przedszkola - PM nr 4, PM nr13 i Pm nr 16 oraz 2 szkoły - SP nr 3 i SP nr 13. Przedstawienia spotkały się z wielkim zainteresowaniem, wiele uroku dodawały im elementy taneczne. Nasze przedszkole wystawiło przedstawienie ,,Czerwony Kapturek".

W maju nasze przedszkolaki uczestniczyły również w V Przeglądzie Orkiestr Dziecięcych zorganizowanym przez PM Nr 15.

W maju  grupa taneczna z naszego przedszkola zaprezentowała swoje umiejętności w Przeglądzie Tanecznym zorganizowanym przez PM Nr 6.

W marcu w Powiatowym Konkursie Ekologiczno - Plastycznym pt: ,,Natura w pisankach uwieczniona" wzięła udział nasza reprezentantka, która zachwyciła wszystkich swoją pracą.

W marcu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w IV Przeglądzie Przyśpiewek Ludowych pt: ,,Raz na ludowo". Konkurs zorganizowany został przez PM nr 8 w Pabianicach.

Styczeń - ,,Lepsze zrobione niż kupione" - to konkurs w jakim wzięła udział nasza wychowanka. Konkurs zorganizowany był przez PM nr 2 w Pabianicach i miał charakter ekologiczno - plastyczny.

W grudniu  w konkursie plastyczno - ekologicznym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury pod hasłem ,,Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa i Ozdoba Choinkowa" udział wzięła nasza reprezentantka zajmując zaszczytne I miejsce.

W grudniu nasze Przedszkole było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod hasłem ,,Magia Świątecznego Drzewka", w którym wzięły udział przedszkolaki z całego miasta prezentując się w kolędach bożonarodzeniowych.

ROK SZKOLNY 2011/2012

W czerwcu nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach pt: ,,Łamigłówki mądrej główki". Jest to konkurs matematyczno – ekologiczny, w którym wzięło udział ponad 40 przedszkolaków z powiatu. Wśród wyróżnionych dyplomami i książkami znalazł się również reprezentant naszego przedszkola.

W maju nasze przedszkole było organizatorem VIII Przeglądu Amatorskich Grup Teatralnych Dorośli-Dzieciom. Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury wypełniony był po brzegi publicznością oczekującą na występy aktorów - rodziców i nauczycieli. PM nr 13 wystawiło przedstawienie pt: ,,Calineczka". W przerwach pomiędzy spektaklami czas umilały występy zespołów Bychlewianka i Jast.

W maju nasi doskonali śpiewacy uczestniczyli w Konkursie Piosenki Dziecięcej zorganizowanym przez PM nr 14 w Pabianicach. Naszym przedszkolakom udało się zająć zaszczytne III miejsce a wyśpiewali je piosenką „Tęcza, tęcza, cza, cza, cza"

Tym razem dzieci z naszego przedszkola sprawdziły swoje umiejętności piłkarskie biorąc udział w Turnieju Piłki Nożnej pt: ,,W drodze do EURO" zorganizowanym przez PM nr 5.

W maju reprezentanci naszego przedszkola rywalizowali w  Przeglądzie Tanecznym Przedszkolaków zorganizowanym przez PM nr 6 w Pabianicach. Dzieci zaprezentowały się w układzie tanecznym ,,Wesoła gromada". Wszyscy znakomicie się bawili dopingując również drużyny z innych przedszkoli. Nasi tancerze otrzymali dyplom, książeczki i słodycze.

W kwietniu podczas V Przeglądu Piosenek Przyrodniczo-Ekologicznych zorganizowanego przez PM nr 12 w Pabianicach swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci w piosence pt: „Nasze uszy słyszą świat".

W marcu dzieci z naszego przedszkola postanowiły sprawdzić swoje umiejętności w III Przeglądzie Przyśpiewek Ludowych zorganizowanym przez PM nr 8 w Pabianicach pod tytułem „Raz na ludowo".  Przegląd odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie dzieci w przepięknych strojach uszytych przez rodziców zaprezentowały taniec ludowy do utworów ,,Gaiczek maiczek" i ,,O rety dziewuszki".

W marcu nasi przedstawiciele wzięli udział w Przeglądzie Orkiestr Dziecięcych zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury. Zagrali oni na instrumentach niekonwencjonalnych (szklane butelki, dzwonki z kapsli, grzechotki z puszek aluminiowych) do utworu muzyki klasycznej ,,Walc kwiatów". Uczestników nagrodzono upominkami w postaci gier planszowych i słodyczy.

W lutym jak przystało  na prawdziwy zimowy czas dzieci uczestniczyły w konkursie ,,Sporty zimowe" zorganizowanym przez PM nr 2. Przygotowały one pracę plastyczną w formacie A3 techniką mieszaną oraz uczestniczyły w zawodach sportowych o tematyce zimowej. Uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami.

W lutym dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ,,Konkursie piosenki polskiej" zorganizowanym przez PM nr 4. Dzieci zaprezentowały się w piosence Maryli Rodowicz pt: ,,Dwa światy". Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni.

W grudniu odbył się ,,Przegląd Kolęd i Pastorałek" zorganizowany przez nasze przedszkole już po raz VII do udziału, w którym zaprosiliśmy przedszkolaków ze wszystkich pabianickich przedszkoli. Tym razem przegląd odbył się w kinie ,,Tomi". Dzieci w przepięknych strojach prezentowały swoje umiejętności wokalne. Tematem przewodnim przeglądu była ,,Magia świątecznych słów". Wszystkie dzieci otrzymały nagrody dzięki hojności sponsorów.

W listopadzie  dzieci wzięły udział w konkursie ,,Mój muzyczny świat" zorganizowanym przez Urząd Miasta Pabianic. Nasza wychowanka zajęła w nim I miejsce za wykonanie pracy plastycznej w formacie A1 i otrzymała   DVD dla przedszkola.

W listopadzie swoje umiejętności badawcze sprawdzały dzieci 5-6 letnie podczas Konkursu ,,Eksperymentarium przedszkolaków" zorganizowanym przez PM nr 1

ROK SZKOLNY 2010/2011

W maju zebraliśmy gromkie brawa w Konkursie recytatorskim ,,Świerszczykowe wierszyki" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury

21 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przeglądzie Orkiestr Przedszkolnych, gdzie zaprezentowały utwór ,,Bizet w świecie dziecka"

W kwietniu w IV Miejskim Przeglądzie Piosenek Przyrodniczo-Ekologicznych nasi wychowankowie zaprezentowali piosenkę pod tytułem ,,Kochajmy ptaki"

W styczniu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym, którego celem było wykonanie karnawałowej ozdoby na głowę. W przygotowaniu tych ozdób dzieciom pomagali rodzice. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu wywalczyliśmy pierwsze i trzecie miejsce. Wszystkie prace zostały przekazane na sprzedaż podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

20 grudnia dzieci z naszego przedszkola przekazały wykonane  ozdoby świąteczne na aukcję zorganizowaną przez Federację Młodych  Socjaldemokratów, z której dochód przekazany został na wyposażenie świetlicy Oddziału Dziecięcego pabianickiego szpitala.

W grudniu odbył się XI konkurs ,,Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa" organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, w którym nasza wychowanka za swą szopkę otrzymała I miejsce

W grudniu w VII Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Betlejem" otrzymując za nią wyróżnienie.

W grudniu w konkursie plastycznym Komendy Hufca Pabianice w ramach akcji ,,Betlejemskiego Światełka Pokoju"  nasze przedszkolaki wykonały przepiękny świąteczny stroik.

W październiku uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym ,,Czyste powietrze wokół nas" zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pabianicach. Miał on na celu uświadomić dzieciom zagrożenia dla zdrowia spowodowane przebywaniem w zadymionych pomieszczeniach. W zmaganiach wywalczyliśmy jedno I miejsce oraz dwa wyróżnienia.

W październiku miała miejsce Olimpiada Sportowa zorganizowana w hali MOSiR przez PM nr 5, która przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości oraz medali. W biegu na czas na dystansie 20 m wywalczyliśmy I miejsce oraz III miejsce w rzucie piłeczką palantową i III miejsce w skoku w dal.

We wrześniu dzieci z naszego przedszkola wykonały strój ekologiczny w ramach ,,Akcji Sprzątania Świata"

We wrześniu rywalizowaliśmy w konkursie fotograficznym pt: ,,Bezpieczny wypoczynek" w ramach programu prewencyjnego ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa" oraz kampanii społecznej ,,Wspólne osiedla".

We wrześniu wzięliśmy udział w konkursie plastycznym pt: ,,Przyjazny autobus" zorganizowanym przez EUROPE DIRECT Pabianice przy Urzędzie Miejskim

ROK SZKOLNY 2009/2010

W maju popisywaliśmy się śpiewem i tańcem w Przeglądzie Piosenek i Przyśpiewek Ludowych, którego organizatorem było PM nr 8

22 kwietnia wzięliśmy udział w III Miejskim  Przeglądzie  Piosenek Przyrodniczo - Ekologicznych” zorganizowanym przez Terenowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy MOK oraz PM 12

8 kwietnia wywalczyliśmy II miejsce w konkursie „Gimnastyka głowy, czyli qwiz sportowy”, który zorganizowało PM nr 14

W styczniu reprezentanci przedszkola wzięli udział w konkursie organizowanym przez PM nr 11 pod nazwą  „Przedszkolaki na medal czyli w świecie savoire- vivre”

W styczniu  nasze przedszkolaki reprezentowały przedszkole w konkursie plastycznym „Przedszkolny Kalendarz Akademii Misia Haribo”

W grudniu dzieci wzięły udział w IV Przeglądzie  Kolęd i Pastorałek organizowanym przez PM nr 1

W grudniu w VI Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Mali kolędnicy” organizowanym przez SP nr3 w Pabianicach nasze przedszkolaki wywalczyły I miejsce

23 października odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny dla dzieci 6-letnich, którego organizatorem było PM nr 5