Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2017/2018

13 grudnia nasze przedszkole jak co roku zorganizowało XII już Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kościele Trójcy Przenajświętszej. Dzieci z kilku pabianickich przedszkoli zaprezentowały znane utwory bożonarodzeniowe. Wzruszeń nie było końca.    

ROK SZKOLNY 2016/2017

18 maja nasze przedszkole wzięło czynny udział w Przeglądzie Piosenki Bajkowej, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Na przeglądzie dzieci zaprezentowały piosenkę „Pszczółka Maja” i zebrały gromkie brawa.

21 kwietnia dzieci uczestniczyły w Miejskim Przeglądzie „Jestem przyjacielem przyrody” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 12, w którym zatańczyły i zaśpiewały piosenkę „Rowerowa piosenka”. Do przedszkola dzieci wróciły z dyplomami i pięknymi nagrodami. 

28 marca starszaki reprezentowały nasze przedszkole w Przedszkoliadzie, która odbyła się w hali MOSiR w Pabianicach. Nasi reprezentanci zmagali się w grze w piłkę nożną, ręczną oraz w koszykówce. Za wspaniałą walkę przedszkolaki nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz drobnymi prezentami.

2 marca dzieci brały udział w Konkursie Ekologicznym na „Pabianicką Marzannę” zorganizowanym przez Fundację Arkadia Sztuki i golfa w Pabianicach

19 grudnia w Kościele Trójcy Przenajświętszej odbył się XI Przegląd Kolęd i Pastorałek pod nazwą „Kolęda pod choinkę”. Piękne i wzruszające kolędy śpiewane przez przedstawicieli kilku pabianickich przedszkoli wprowadziły licznie zgromadzonych w kościele słuchaczy w prawdziwie świąteczny nastrój.

W listopadzie odbył się Miejski Przegląd „Utalentowane Przedszkolaki”, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie Nr 11. Nasi reprezentanci zaprezentowali inscenizację „Osioł Stefan”, za co zostali nagrodzeni burzą oklasków.

Od 1 do 9 listopada nasze przedszkole wzięło udział w selektywnej zbiórce makulatury oraz butelek PET w ramach akcji „Najlepiej zbieram i segreguję surowce wtórne”, rywalizując o nagrody z pabianickimi przedszkolami. Nasza placówka zdobyła 2296,5 pt., co pozwoliło uzyskać zaszczytne III miejsce. W nagrodę - 23 listopada grupy, które otrzymały największą liczbę punktów zostały zaproszone do Młodzieżowego Domu Kultury na przedstawienie ekologiczne „Zielony Kapturek”.

W październiku włączyliśmy się do akcji zbiórki kasztanów dla zwierząt leśnych. Zbierali wszyscy: dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola. Okazało się, że zebraliśmy jedenaście 30 – litrowych worków. Odbierał je regularnie leśniczy z Rydzyn. Teraz ze spokojem możemy czekać nadejścia zimy.

3 października dzieci wybrały się z wizytą do Urzędu Miasta, zwiedziły Urząd Stanu Cywilnego i dowiedziały się na czym polega praca w Urzędzie. Posumowaniem było spotkanie z Prezydentem Miasta - Panem Grzegorzem Mackiewiczem. Przez chwilę każde uczestniczące w spotkaniu dziecko mogło poczuć się jak prezydent Pabianic, gdyż miało okazję posiedzieć w prezydenckim fotelu. 

16 września – starsze grupy z wielkim zaangażowaniem włączyły się do akcji Sprzątanie Świata. Dzieci oczyszczały z odpadów Bulwary, Las Miejski oraz teren przedszkola.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Tradycyjnie w grudniu nasze przedszkole było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kościele Trójcy Przenajświętszej. Jak zawsze reprezentanci pabianickich przedszkoli swymi wzruszającymi kolędami wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój.

27 listopada zaprezentowaliśmy naszą pracę na XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok”. Przepiękna świąteczna kartka została nagrodzona wyróżnieniem.

Również w  listopadzie uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym „Pabianice w oczach dziecka” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5

9 listopada dzieci reprezentowały nasze przedszkole w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim  „Barwy Jesieni”, który odbył się tradycyjnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a zorganizowany był przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Zawodowego w Pabianicach. Dzieci za swój występ otrzymały dyplomy i słodycze.

W październiku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przeglądzie Mody Ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5. Nasza „modelka” wystąpiła w sukni z folii bąbelkowej ozdobionej kokardami z papieru pakowego. Oprócz ciekawego stroju dzieci zaprezentowały również piosenkę „Jesienny deszcz”. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia pola golfowego, gdyż właśnie tam odbyła się impreza.

ROK SZKOLNY 2014/2015

W ciągu całego roku nasze przedszkole brało udział w wielu akcjach charytatywnych min: ,,Góra Grosza", ,,Szlachetna paczka", ,,Serce na gwiazdkę", ,,Puszka dla głodnego brzuszka", ,,Zbieranie korków dla chorej Zuzi".

W maju wzięliśmy udział w konkursie plastycznym ,,Mój wymarzony ogród" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 14.

Dzieci reprezentowały nasze przedszkole podczas ,,Przedszkolnego Master Chefa" w Przedszkolu  Miejskim Nr 8. Jury jednogłośnie ogłosiło, że każdy z uczestników jest wspaniałym kucharzem i w nagrodę dzieci kosztowały własnoręcznie sporządzone sałatki.

Reprezentanci naszego przedszkola popisali się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas Przeglądu Tanecznego w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.

Nasze przedszkole było organizatorem przeglądu piosenek ,,Arki Noego". Dzieci z pabianickich przedszkoli zaprezentowały wybrane przez siebie utwory tego zespołu.

W maju w naszym przedszkolu odbyły  się obchody ,,Światowego Dnia Wody", podczas których wszystkie przedszkolaki dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka i w związku z tym nauczyły się ją oszczędzać i o nią dbać.

W kwietniu dzieci z naszego przedszkola mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalno - taneczne na konkursie Piosenki Ekologicznej w MOK -u w Pabianicach. Ich występ zyskał uznanie i nagrodzono go wyróżnieniem.

W kwietniu miały miejsce obchody ,,Dni Lasu" przebiegające w tym roku pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dzieci uczciły je w dwójnasób. Grupy młodsze odwiedził w przedszkolu Leśniczy, który opowiadał dzieciom jak należy dbać o las i jak się w nim zachowywać. Natomiast dzieci starsze udały się do lasu, gdzie same naocznie mogły podziwiać piękno lasu i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat jego mieszkańców.

W marcu przedstawiciele naszego przedszkola reprezentowali nas na przeglądzie ,,Orkiestr Dziecięcych" zorganizowanym w MOK-u. Zaprezentowali utwór ,,Podajmy sobie ręce" za co zebrali burzę oklasków.

W naszym przedszkolu odbył się ,,Przegląd Recytatorski" pod hasłem ,,Wartości w poezji". Każda z grup zaprezentowała wiersz i piosenkę.

W marcu wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach pt: ,,Pabianicka Marzanna Ekologiczna". Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały piękną  Marzannę i wyruszyły z nią spod MOK-u ulicami miasta wraz z innymi przedszkolakami na Bulwary. A tam nastąpiło uroczyste i symboliczne zatopienie Marzanny i przywitanie wiosny.

W grudniu, jak co roku, nasze przedszkole było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Miłą odmianą był fakt, iż przegląd odbył się w pełnej uroku scenerii kościoła Trójcy Przenajświętszej. Ciekawe interpretacje kolęd i pastorałek śpiewane przez dzieci z przedszkoli z całego miasta wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

W listopadzie dzieci brały udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod nazwą „Barwy jesieni”, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Recytowały tam wiersz Hanny Zdzitowieckiej ,,Jeż " oraz wiersz ,,Jesienią" Marii Konopnickiej

ROK SZKOLNY2013/2014

29 maja najlepsi tancerze z naszego przedszkola udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury aby wystąpić w Przeglądzie Tańca Przedszkolaków. Aż osiem tanecznych par zaprezentowało swoje umiejętności w tańcu ,,Polka Italiana". Dzieci oczarowały publiczność zarówno strojem jak i sztuką tańca otrzymując gromkie brawa i nagrody.

28 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbył się XI Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych Dorośli-Dzieciom. Wzięli w nim udział rodzice z ośmiu pabianickich przedszkoli. Rodzice z naszego przedszkola przedstawili bajkę pt: ,,Szewczyk Dratewka". Każde przedszkole otrzymało nagrodę ufundowaną w ramach realizacji przez nasze przedszkole projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

15 maja dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym w Młodzieżowym Domu Kultury, na który przygotowały pracę o tematyce ,,Człowiek w ruchu". Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie pracy.

W maju w naszym przedszkolu odbył się ,,Przegląd Piosenki Majki Jeżowskiej". W zabawie wzięły udział dzieci z Przedszkoli Nr 2, 3, 8, 12, 13, 14, 15 i  16. Każde zaprezentowało przepiękne wykonanie znanych i lubianych piosenek z repertuaru Majki Jeżowskiej min. ,,Laleczka z porcelany", ,,Życzenia z całego serca", ,,Kolorowe dzieci", ,,Na plaży" itp. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat twórczości piosenkarki. Podsumowaniem przeglądu było wręczenie wszystkim dzieciom upominków i słodkiego poczęstunku.

27 kwietnia dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie recytatorsko - plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 14 w Pabianicach.

23 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedziły Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, aby wziąć udział w Przeglądzie Piosenek Przyrodniczo-Ekologicznych. Dzieci samodzielnie wykonały instrumenty muzyczne i w strojach ekologicznych przygotowanych przez nauczycieli zaprezentowały utwór ,,Czysty Świat". Była to dobra zabawa dla wszystkich uczestników pozwalająca jednocześnie rozwijać uzdolnienia artystyczne i wykonawcze. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców dzieci miały możliwość oglądania prac nadesłanych na konkurs plastyczny ,,Piękno świata zwierząt". Wśród wystawionych prac była również kompozycja plastyczna wykonana przez nasze dzieci.

Również w kwietniu najlepsi sportowcy z przedszkola wzięli udział w Olimpiadzie Przedszkolaków. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych dostosowanych do ich wieku. W hali sportowej panowała gorąca atmosfera, wszyscy dopingowali swoje drużyny. Nasi reprezentanci w swojej kategorii wiekowej zajęli III miejsce. Wszyscy dostali nagrody za udział w olimpiadzie.

2 kwietnia reprezentacja przedszkola wzięła udział w konkursie ,,Raz na ludowo" zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury. Była to już kolejna edycja tego konkursu. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały taniec „Trojak".

W kwietniu w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Tańców Ludowych. Każda z grup prezentowała wybrany przez siebie taniec. Dzieci zatańczyły: Polkę, Poloneza, Maryneczkę i inne tańce regionalne. Przegląd uświetniły występy zespołu BYCHLEWIANKA.

W marcu nasi milusińscy wzięli udział we wspólnej zabawie MINI PLAYBACK SHOW zorganizowanej na terenie naszego przedszkola. Każda grupa przedstawiła własną interpretację ulubionego utworu wybranego wykonawcy. Można było obejrzeć: Urszulę, Lady Gagę, Piersi i  wielu innych wykonawców w ciekawych aranżacjach. Ujawniło się wiele talentów wokalnych i aktorskich.

Grudzień - W tym roku również wzięliśmy udział w  konkursie ,,Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa i Ozdoba Choinkowa" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury.

Grudzień - nasze przedszkole jak co roku zorganizowało Przegląd Kolęd i Pastorałek. Miłą odmianą był fakt, iż przegląd odbył się w pełnej uroku scenerii kościoła Trójcy Przenajświętszej. Ciekawe interpretacje kolęd i pastorałek prezentowały dzieci z przedszkoli z całego miasta.

W listopadzie nasze przedszkolaki uczestniczyły w I Przeglądzie Piosenki Angielskiej ,,Baby Hit Festiwal". Nasze ,,maluszki" przedstawiły swoje umiejętności w piosence ,,The wheels on the bus". Dzięki udziałowi w konkursie dzieci nauczyły się nowych angielskich słów i otrzymały wspaniałe nagrody.

ROK SZKOLNY 2012/13

Maj - IX Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych Dorośli - Dzieciom to już nasza przedszkolna tradycja. W tym roku zaprezentowały się trzy przedszkola - PM nr 4, PM nr13 i Pm nr 16 oraz 2 szkoły - SP nr 3 i SP nr 13. Przedstawienia spotkały się z wielkim zainteresowaniem, wiele uroku dodawały im elementy taneczne. Nasze przedszkole wystawiło przedstawienie ,,Czerwony Kapturek".

W maju nasze przedszkolaki uczestniczyły również w V Przeglądzie Orkiestr Dziecięcych zorganizowanym przez PM Nr 15.

W maju  grupa taneczna z naszego przedszkola zaprezentowała swoje umiejętności w Przeglądzie Tanecznym zorganizowanym przez PM Nr 6.

W marcu w Powiatowym Konkursie Ekologiczno - Plastycznym pt: ,,Natura w pisankach uwieczniona" wzięła udział nasza reprezentantka, która zachwyciła wszystkich swoją pracą.

W marcu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w IV Przeglądzie Przyśpiewek Ludowych pt: ,,Raz na ludowo". Konkurs zorganizowany został przez PM nr 8 w Pabianicach.

Styczeń - ,,Lepsze zrobione niż kupione" - to konkurs w jakim wzięła udział nasza wychowanka. Konkurs zorganizowany był przez PM nr 2 w Pabianicach i miał charakter ekologiczno - plastyczny.

W grudniu  w konkursie plastyczno - ekologicznym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury pod hasłem ,,Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa i Ozdoba Choinkowa" udział wzięła nasza reprezentantka zajmując zaszczytne I miejsce.

W grudniu nasze Przedszkole było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod hasłem ,,Magia Świątecznego Drzewka", w którym wzięły udział przedszkolaki z całego miasta prezentując się w kolędach bożonarodzeniowych.

ROK SZKOLNY 2011/2012

W czerwcu nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach pt: ,,Łamigłówki mądrej główki". Jest to konkurs matematyczno – ekologiczny, w którym wzięło udział ponad 40 przedszkolaków z powiatu. Wśród wyróżnionych dyplomami i książkami znalazł się również reprezentant naszego przedszkola.

W maju nasze przedszkole było organizatorem VIII Przeglądu Amatorskich Grup Teatralnych Dorośli-Dzieciom. Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury wypełniony był po brzegi publicznością oczekującą na występy aktorów - rodziców i nauczycieli. PM nr 13 wystawiło przedstawienie pt: ,,Calineczka". W przerwach pomiędzy spektaklami czas umilały występy zespołów Bychlewianka i Jast.

W maju nasi doskonali śpiewacy uczestniczyli w Konkursie Piosenki Dziecięcej zorganizowanym przez PM nr 14 w Pabianicach. Naszym przedszkolakom udało się zająć zaszczytne III miejsce a wyśpiewali je piosenką „Tęcza, tęcza, cza, cza, cza"

Tym razem dzieci z naszego przedszkola sprawdziły swoje umiejętności piłkarskie biorąc udział w Turnieju Piłki Nożnej pt: ,,W drodze do EURO" zorganizowanym przez PM nr 5.

W maju reprezentanci naszego przedszkola rywalizowali w  Przeglądzie Tanecznym Przedszkolaków zorganizowanym przez PM nr 6 w Pabianicach. Dzieci zaprezentowały się w układzie tanecznym ,,Wesoła gromada". Wszyscy znakomicie się bawili dopingując również drużyny z innych przedszkoli. Nasi tancerze otrzymali dyplom, książeczki i słodycze.

W kwietniu podczas V Przeglądu Piosenek Przyrodniczo-Ekologicznych zorganizowanego przez PM nr 12 w Pabianicach swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci w piosence pt: „Nasze uszy słyszą świat".

W marcu dzieci z naszego przedszkola postanowiły sprawdzić swoje umiejętności w III Przeglądzie Przyśpiewek Ludowych zorganizowanym przez PM nr 8 w Pabianicach pod tytułem „Raz na ludowo".  Przegląd odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie dzieci w przepięknych strojach uszytych przez rodziców zaprezentowały taniec ludowy do utworów ,,Gaiczek maiczek" i ,,O rety dziewuszki".

W marcu nasi przedstawiciele wzięli udział w Przeglądzie Orkiestr Dziecięcych zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury. Zagrali oni na instrumentach niekonwencjonalnych (szklane butelki, dzwonki z kapsli, grzechotki z puszek aluminiowych) do utworu muzyki klasycznej ,,Walc kwiatów". Uczestników nagrodzono upominkami w postaci gier planszowych i słodyczy.

W lutym jak przystało  na prawdziwy zimowy czas dzieci uczestniczyły w konkursie ,,Sporty zimowe" zorganizowanym przez PM nr 2. Przygotowały one pracę plastyczną w formacie A3 techniką mieszaną oraz uczestniczyły w zawodach sportowych o tematyce zimowej. Uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami.

W lutym dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ,,Konkursie piosenki polskiej" zorganizowanym przez PM nr 4. Dzieci zaprezentowały się w piosence Maryli Rodowicz pt: ,,Dwa światy". Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni.

W grudniu odbył się ,,Przegląd Kolęd i Pastorałek" zorganizowany przez nasze przedszkole już po raz VII do udziału, w którym zaprosiliśmy przedszkolaków ze wszystkich pabianickich przedszkoli. Tym razem przegląd odbył się w kinie ,,Tomi". Dzieci w przepięknych strojach prezentowały swoje umiejętności wokalne. Tematem przewodnim przeglądu była ,,Magia świątecznych słów". Wszystkie dzieci otrzymały nagrody dzięki hojności sponsorów.

W listopadzie  dzieci wzięły udział w konkursie ,,Mój muzyczny świat" zorganizowanym przez Urząd Miasta Pabianic. Nasza wychowanka zajęła w nim I miejsce za wykonanie pracy plastycznej w formacie A1 i otrzymała   DVD dla przedszkola.

W listopadzie swoje umiejętności badawcze sprawdzały dzieci 5-6 letnie podczas Konkursu ,,Eksperymentarium przedszkolaków" zorganizowanym przez PM nr 1

ROK SZKOLNY 2010/2011

W maju zebraliśmy gromkie brawa w Konkursie recytatorskim ,,Świerszczykowe wierszyki" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury

21 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przeglądzie Orkiestr Przedszkolnych, gdzie zaprezentowały utwór ,,Bizet w świecie dziecka"

W kwietniu w IV Miejskim Przeglądzie Piosenek Przyrodniczo-Ekologicznych nasi wychowankowie zaprezentowali piosenkę pod tytułem ,,Kochajmy ptaki"

W styczniu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym, którego celem było wykonanie karnawałowej ozdoby na głowę. W przygotowaniu tych ozdób dzieciom pomagali rodzice. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu wywalczyliśmy pierwsze i trzecie miejsce. Wszystkie prace zostały przekazane na sprzedaż podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

20 grudnia dzieci z naszego przedszkola przekazały wykonane  ozdoby świąteczne na aukcję zorganizowaną przez Federację Młodych  Socjaldemokratów, z której dochód przekazany został na wyposażenie świetlicy Oddziału Dziecięcego pabianickiego szpitala.

W grudniu odbył się XI konkurs ,,Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa" organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, w którym nasza wychowanka za swą szopkę otrzymała I miejsce

W grudniu w VII Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Betlejem" otrzymując za nią wyróżnienie.

W grudniu w konkursie plastycznym Komendy Hufca Pabianice w ramach akcji ,,Betlejemskiego Światełka Pokoju"  nasze przedszkolaki wykonały przepiękny świąteczny stroik.

W październiku uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym ,,Czyste powietrze wokół nas" zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pabianicach. Miał on na celu uświadomić dzieciom zagrożenia dla zdrowia spowodowane przebywaniem w zadymionych pomieszczeniach. W zmaganiach wywalczyliśmy jedno I miejsce oraz dwa wyróżnienia.

W październiku miała miejsce Olimpiada Sportowa zorganizowana w hali MOSiR przez PM nr 5, która przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości oraz medali. W biegu na czas na dystansie 20 m wywalczyliśmy I miejsce oraz III miejsce w rzucie piłeczką palantową i III miejsce w skoku w dal.

We wrześniu dzieci z naszego przedszkola wykonały strój ekologiczny w ramach ,,Akcji Sprzątania Świata"

We wrześniu rywalizowaliśmy w konkursie fotograficznym pt: ,,Bezpieczny wypoczynek" w ramach programu prewencyjnego ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa" oraz kampanii społecznej ,,Wspólne osiedla".

We wrześniu wzięliśmy udział w konkursie plastycznym pt: ,,Przyjazny autobus" zorganizowanym przez EUROPE DIRECT Pabianice przy Urzędzie Miejskim

ROK SZKOLNY 2009/2010

W maju popisywaliśmy się śpiewem i tańcem w Przeglądzie Piosenek i Przyśpiewek Ludowych, którego organizatorem było PM nr 8

22 kwietnia wzięliśmy udział w III Miejskim  Przeglądzie  Piosenek Przyrodniczo - Ekologicznych” zorganizowanym przez Terenowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy MOK oraz PM 12

8 kwietnia wywalczyliśmy II miejsce w konkursie „Gimnastyka głowy, czyli qwiz sportowy”, który zorganizowało PM nr 14

W styczniu reprezentanci przedszkola wzięli udział w konkursie organizowanym przez PM nr 11 pod nazwą  „Przedszkolaki na medal czyli w świecie savoire- vivre”

W styczniu  nasze przedszkolaki reprezentowały przedszkole w konkursie plastycznym „Przedszkolny Kalendarz Akademii Misia Haribo”

W grudniu dzieci wzięły udział w IV Przeglądzie  Kolęd i Pastorałek organizowanym przez PM nr 1

W grudniu w VI Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Mali kolędnicy” organizowanym przez SP nr3 w Pabianicach nasze przedszkolaki wywalczyły I miejsce

23 października odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny dla dzieci 6-letnich, którego organizatorem było PM nr 5