Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klub absolwenta

Od września 1999 roku w naszym przedszkolu działa Klub Absolwenta, założony  przez  rodziców  i  dzieci, które  uczęszczały  do  Przedszkola Miejskiego nr 13. Na  pierwszym spotkaniu we  wrześniu 1999 roku wybrano prezesa  Klubu Absolwenta  -  rodzica -  oraz ustalono program spotkań na  cały rok. W  ciągu 9 lat odbywały się spotkania z udziałem dzieci i ich rodziców oraz zapraszanych gości: pani dyrektor i nauczycielek poszczególnych grup.

We  wrześniu każdego roku dzieci młodsze przynoszą  wyposażone tornistry  i  dzielą  się  wrażeniami z  pierwszych dni  w  szkole, a starsze pokazują swoje świadectwa oraz dyplomy zdobyte podczas całego roku szkolnego lub na wakacjach. Opowiadają o nowych paniach, koleżankach i kolegach. Chętnie  też  wspominają przedszkole, swoje wychowawczynie i  rówieśników. W październiku odbywają się spotkania przy ognisku w leśniczówce, a jeśli pogoda nie dopisuje kiełbaski upieczone zostają na przedszkolnych patelniach lub na grillu.

Na przełomie listopada i grudnia realizowane są spotkania andrzejkowo – mikołajkowe. Zgodnie z tradycją odbywają się wróżby, lanie wosku, zagadki, konkursy dla dzieci i rodziców oraz wizyta św. Mikołaja z workiem prezentów. Podczas karnawału przedszkole zaprasza absolwentów na bal przebierańców. W rytmie wspaniałych przebojów bawią się zarówno dzieci jak i ich rodzice. W ciągu kilkunastu lat działalności Klubu spotkania odbywały się nie tylko na terenie przedszkola.

Wspólnie spędzaliśmy czas w stadninie koni na obrzeżach Łodzi, hali zabaw „ Fikodoro”, w Miejskim Ośrodku Kultury oraz razem obchodziliśmy 20 lecie naszego przedszkola.Tradycją jest wspólne przygotowywanie przedstawień teatralnych z okazji Dnia Dziecka. Wraz z  grupą teatralną, w skład której wchodzą: dzieci, rodzice, dyrektor oraz nauczycielki występowaliśmy w inscenizacjach: „Lampa Alladyna”, „Śpiąca Królewna”, „Pirlipatka”, „Calineczka”, „Kot w butach”, ,,Księzniczka na ziarnku grochu”.

Podczas wszystkich spotkań mieliśmy okazję nie tylko  do  wspaniałych zabaw z  dziećmi  ale również możliwość porozmawiania na  tematy, które nas interesują.