KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Archiwum 2016/2017

Z życia przedszkola...

29 i 30.08.2016 r. odbyły się w naszym przedszkolu Dni Otwarte.
W tym czasie nowo przyjęte dzieci zwiedziły wszystkie pomieszczenia przedszkola, poznały swoje panie oraz kolegów i koleżanki. Maluszki bawiły się w swoich salach przy wesołej muzyce oraz uczestniczyły w zajęciach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Największą atrakcją były chyba kolorowe dmuchańce, które na ten czas zagościły w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy było co niemiara.

19.09.2016 r.– odwiedził przedszkolaków teatrzyk z przedstawieniem „Konik Garbusek”.

16.09.2016 r. – w tym dniu nasze starsze grupy przedszkolaków w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata. Oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – Bulwary, Lasek Miejski oraz teren przedszkolny. Dzieci pełne entuzjazmu, prześcigały się w zbieraniu odpadów. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki przemierzały zakątki, aby pozostawić je czyste i pachnące. Dzieci rozbudzały w ten sposób szacunek wobec przyrody i konieczność jej poszanowania.

21.09.2016 r.Dzień Przedszkolaka – w tym dniu dzieci obchodziły w sposób szczególny swoje święto. Miały okazję bawić się przy dźwiękach znanych piosenek oraz ozdabiać kolorowe balony, które później wykorzystały do różnorodnych zadań i zabaw. W zespołach wykonywały postać przedszkolaka wykorzystując różne techniki i ciekawe materiały plastyczne. Osłodę przynosiły tego dnia pyszne galaretki, które najpierw trzeba było samemu odnaleźć w sali. Na koniec dnia każdy otrzymał order Super Przedszkolaka.

04.10.2016 r. – w ramach Audycji Muzycznych dzieciaki uczestniczyły w spotkaniu „Lato, lato zostań dłużej”

14-17.10.2016 r. – odbyła się Aukcja Jesienna, na której zostały sprzedawane ozdoby wykonane przez przedszkolaki.

13.10.2016 r.– dzieci z radością uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym „Ogrodowe Zuchy”.

19.10.2016 r.– w ramach Audycji Muzycznej przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu podczas którego zapoznali się z wyglądem i brzmieniem perkusji. 

20.10.2016 r.– w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji „Urodzin Grupy”. Swoje święto obchodziły „Żabki”, „Niedźwiadki”, „Biedroneczki” oraz „Krasnoludki”. Podczas imprezy panowała przyjazna  atmosfera. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach sportowych oraz tanecznych. Radości nie było końca, kiedy jubilaci otrzymali własnoręcznie wykonane przez każda grupę laurki oraz prezenty.

25.10.2016 r.- w ramach Audycji Muzycznej przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu pt.  „Spacerkiem po pięciolinii”

17-21.10.2016 r.– w przedszkolu odbyła się wystawa prac wykonanych przez dzieci i ich rodziców na temat „Przedszkole oczami  dziecka”. Wszystkie prace wykonane zostały z materiałów przyrodniczych. Każda praca została nagrodzona drobnym upominkiem.

02.11.2016 r. – nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem pt. „Bajka o trzech braciach”.

15.11.2016 r. – odbył się w naszym przedszkolu Bal Jesieni. Przedszkolaki bawiły się przy muzyce disco. Prezentowały się w kolorowych jesiennych strojach. W sali tańczyła Pani Jesień,  jeże, niedźwiedzie, wiewiórki, muchomory oraz jesienne ludki. Uśmiechów nie było końca.

17.11.2016 r. odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W obecności tłumnie zgromadzonych rodziców, a także nauczycieli i Dyrektora przedszkola w poczet przedszkolaków przyjętych zostało 63 dzieci z grupy Jeżyki oraz Stokrotki. Zanim dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz przepiękne medale przedszkolaków musiały wykonać kilka zadań, by udowodnić, że są gotowe stać się pełnoprawnymi mieszkańcami Królestwa Zielonej Polany. Maluchy zostały poddane próbom takim jak: śpiewanie, recytowanie wierszy, znajomości kolorów czy próba sprawności fizycznej. Również rodzice złożyli przysięgę wierności i pomocy naszemu przedszkolu. Na koniec uroczystości na wszystkich przybyłych czekał przepiękny, ogromny i bardzo smaczny tort.

22.11.2016 r. - w ramach Audycji Muzycznej przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu pt.  „Świerszczykowe bajanie”

25.11.2016 r. – przedszkolaki obchodziły światowy Dzień Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego kochanego pluszaka.  W ciągu całego dnia w towarzystwie milutkich niedźwiadków wszyscy przypomnieli sobie historię pluszowego misia, słuchali bajek oraz bawili się przy znanych piosenkach.

29.11.2016 r. – jak stary obyczaj nakazuje w wigilię Andrzejek należy wywróżyć sobie przyszłość. Z tej okazji przedszkolaki odwiedzały komnaty, powstałe w każdej klasie za sprawą rozsypanego rano czarodziejskiego pyłu. Dzieciaki dowiedziały się kim będą w przyszłości oraz co może wydarzyć się w najbliższej przyszłości.

02.12.2016 r. – przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z profesjonalnymi aktorami baletowymi. Podczas wizyty dzieci poznały taniec baletu klasycznego.

05.12.2016 r. – odbył się Przegląd Kolęd na terenie naszego przedszkola. Każda grupa zaprezentowała wybraną przez siebie kolędę. Przedszkolaki występowały w przepięknych strojach oraz grały na instrumentach. W świątecznej atmosferze otrzymały drobne upominki.

Od 1 do 9 listopada 2016 r.  nasze przedszkole wzięło udział w selektywnej zbiórce makulatury oraz butelek PET w ramach akcji ”Najlepiej zbieram i segreguje surowce wtórne”, rywalizując o nagrody z pabianickimi przedszkolami.

Nasza placówka otrzymała 2296,5 pkt. Dzięki czemu stanęliśmy na podium, zdobywając zaszczytne  III miejsce.W akcji brały udział najstarsze grupy: „Niedźwiadki”, „Żabki”, „Muchomorki”, „Pszczółki”, „Jagódki”, „Zajączki” oraz „Poziomki”.

 23 listopada 2016 r.  cztery grupy, które otrzymały największą liczbę punktów zostały zaproszone do Młodzieżowego Domu Kultury na przedstawienie ekologiczne „Zielony Kapturek”. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały spektakl i przypomniały sobie jak należy dbać o środowisko.

13.12.2016 r. - w ramach Audycji Muzycznej przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu pt.  „Światowe kolędowanie”

16.12.2016 r. – teatrzyk  „Świąteczna gorączka”

20.12.2016 r.– przedszkolaki uczestniczyły w  zabawie świątecznej, podczas której odwiedził ich św. Mikołaj.

03.04.2017 r. – odwiedziły nasze przedszkole dzieci ze szkoły muzycznej w Pabianicach. Zaprezentowały znane utwory na skrzypcach, gitarze.

06.04.2017 r. - w naszym przedszkolu zawitała Kapela Góralska. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia prawdziwego górala i wysłuchania piosenek góralskich.

25.04.2017 r. - w ramach Audycji Muzycznych przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu pt. „Wiosenny obłoczek”

27.04.2017 r. - tego dnia część przedszkolaków z naszego przedszkola uczestniczyła w Olimpiadzie Sportowej organizowanej w Hali Sportowej w Pabianicach przy ulicy św. Jana.  Nasze przedszkole otrzymało dyplomy oraz drobne upominki.

12.05.2017 r. - wszystkie dzieci uczestniczyły w Przedszkolnym Przeglądzie Orkiestr Perkusyjnych. Każda grupa zaprezentowała inny utwór muzyki klasycznej z wykorzystaniem instrumentów. Wszystkie przedszkolaki wystąpiły w pięknych strojach i były profesjonalnie przygotowane do występu.

23.05.2017 r.- w ramach Audycji Muzycznych przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu pt. „Słoneczne marzenia”.

23.05.2017 r. - odbył się Piknik Rodzinny. Dzieci z sześciu grup przygotowały przedstawienie dla rodziców, a później bawiły się wspólnie z mama i tatą na placu przedszkolnym. Radości nie było końca podczas zabawy z kolorowym klaunem.

24.05.2017 r. - przedszkolaki z pozostałych grup przygotowały przedstawienia dla rodziców. W związku z niesprzyjającą aurą pogodową po występach czekał na rodziny poczęstunek w korytarzu na dole przedszkola. Piknik został przełożony na 13.06.2017 r.

31.05.2017 r.- nasze przedszkole zorganizowało po raz kolejny Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych – dorośli dzieciom. W tym roku rodzice przygotowani przedstawienie „Smerfy”. Wszystko odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach.

TYDZIEŃ DZIECKA jest w naszym przedszkolu obchodzony w sposób szczególny. I tak:
29.05.2017 r.
- odbyło się święto z okazji Urodzin Grupy. Jubilatami były: „Żabki” i „Stokrotki”. Każda grupa przygotowała dla jubilatów kolorowe laurki oraz specjalny prezent.
30.05.2017 r. - odbyło się spotkanie z dziećmi ze szkoły muzycznej. Uczniowie zaprezentowały znane utwory muzyki klasycznej na skrzypcach. Tego dnia również przedszkolaki uczestniczyły w Dniu Chmurowych Opowieści. Każda grupa z przygotowanym poczęstunkiem pomaszerowała na plac przedszkolny, gdzie w piknikowych nastrojach oglądała chmury, słuchała opowieści i odpoczywała na łonie natury. Przedszkolaki także rysowały z czym kojarzą im się chmury.
31.05.2017 r.- w ramach naszej miłości do sportu odbyła się olimpiada sportowa. Przedszkolaki uczestniczyły w szeregu konkurencji sportowych. Za wysiłek wszyscy otrzymali zdrowe musy. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz piłkę.
01.06.2017 r. - jak co roku uczestniczyliśmy w Pochodzie Przedszkolaków, aby przypomnieć wszystkim dorosłym jak ważne jest Święto Dziecka.  W kolorowym korowodzie przy piosenkach dziecięcych przemaszerowaliśmy ulicami osiedla. Po pochodzie do przedszkola na dzieci czekały atrakcje. Było ozdabianie balonów, pokonywanie toru przeszkód, zabawy z chusta animacyjną, budowanie konstrukcji z dużych klocków piankowych, zabawy samochodami w miasteczku ruchu drogowego, zabawy z bańkami. Radości nie było końca, kiedy na zakończenie przedszkolaki szukały w ogrodzie ukrytego prezentu z emblematem swojej grupy.

Po południu każda grupa oglądała przedstawienie „Smerfy” przygotowane przez rodziców dzieci z naszego przedszkola.
02.06.2017 r. - na zakończenie wielkiego Tygodnia Dziecka odbył się Bal Fantazji. Przedszkolaki w fantazyjnych strojach bawiły się przy rytmach dziecięcych przebojów

13.06.2017 r.- w ramach Audycji Muzycznych przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu pt. „Zaczarowane struny”.

13.,20. i 21.06.2017 r. - odbyły się uroczyste zakończenia roku grup młodszych.

ZAPOWIEDZI

22.06.2017 r.- odbędzie się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego dla 6 – latków, które kończą edukacje w naszym przedszkolu.