Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2017/2018

13 grudnia nasze przedszkole jak co roku zorganizowało XII już Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kościele Trójcy Przenajświętszej. Dzieci z kilku pabianickich przedszkoli zaprezentowały znane utwory bożonarodzeniowe. Wzruszeń nie było końca.    

ROK SZKOLNY 2016/2017

18 maja nasze przedszkole wzięło czynny udział w Przeglądzie Piosenki Bajkowej, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Na przeglądzie dzieci zaprezentowały piosenkę „Pszczółka Maja” i zebrały gromkie brawa.

21 kwietnia dzieci uczestniczyły w Miejskim Przeglądzie „Jestem przyjacielem przyrody” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 12, w którym zatańczyły i zaśpiewały piosenkę „Rowerowa piosenka”. Do przedszkola dzieci wróciły z dyplomami i pięknymi nagrodami. 

28 marca starszaki reprezentowały nasze przedszkole w Przedszkoliadzie, która odbyła się w hali MOSiR w Pabianicach. Nasi reprezentanci zmagali się w grze w piłkę nożną, ręczną oraz w koszykówce. Za wspaniałą walkę przedszkolaki nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz drobnymi prezentami.

2 marca dzieci brały udział w Konkursie Ekologicznym na „Pabianicką Marzannę” zorganizowanym przez Fundację Arkadia Sztuki i golfa w Pabianicach

19 grudnia w Kościele Trójcy Przenajświętszej odbył się XI Przegląd Kolęd i Pastorałek pod nazwą „Kolęda pod choinkę”. Piękne i wzruszające kolędy śpiewane przez przedstawicieli kilku pabianickich przedszkoli wprowadziły licznie zgromadzonych w kościele słuchaczy w prawdziwie świąteczny nastrój.

W listopadzie odbył się Miejski Przegląd „Utalentowane Przedszkolaki”, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie Nr 11. Nasi reprezentanci zaprezentowali inscenizację „Osioł Stefan”, za co zostali nagrodzeni burzą oklasków.

Od 1 do 9 listopada nasze przedszkole wzięło udział w selektywnej zbiórce makulatury oraz butelek PET w ramach akcji „Najlepiej zbieram i segreguję surowce wtórne”, rywalizując o nagrody z pabianickimi przedszkolami. Nasza placówka zdobyła 2296,5 pt., co pozwoliło uzyskać zaszczytne III miejsce. W nagrodę - 23 listopada grupy, które otrzymały największą liczbę punktów zostały zaproszone do Młodzieżowego Domu Kultury na przedstawienie ekologiczne „Zielony Kapturek”.

W październiku włączyliśmy się do akcji zbiórki kasztanów dla zwierząt leśnych. Zbierali wszyscy: dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola. Okazało się, że zebraliśmy jedenaście 30 – litrowych worków. Odbierał je regularnie leśniczy z Rydzyn. Teraz ze spokojem możemy czekać nadejścia zimy.

3 października dzieci wybrały się z wizytą do Urzędu Miasta, zwiedziły Urząd Stanu Cywilnego i dowiedziały się na czym polega praca w Urzędzie. Posumowaniem było spotkanie z Prezydentem Miasta - Panem Grzegorzem Mackiewiczem. Przez chwilę każde uczestniczące w spotkaniu dziecko mogło poczuć się jak prezydent Pabianic, gdyż miało okazję posiedzieć w prezydenckim fotelu. 

16 września – starsze grupy z wielkim zaangażowaniem włączyły się do akcji Sprzątanie Świata. Dzieci oczyszczały z odpadów Bulwary, Las Miejski oraz teren przedszkola.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Tradycyjnie w grudniu nasze przedszkole było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kościele Trójcy Przenajświętszej. Jak zawsze reprezentanci pabianickich przedszkoli swymi wzruszającymi kolędami wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój.

27 listopada zaprezentowaliśmy naszą pracę na XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok”. Przepiękna świąteczna kartka została nagrodzona wyróżnieniem.

Również w  listopadzie uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym „Pabianice w oczach dziecka” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5

9 listopada dzieci reprezentowały nasze przedszkole w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim  „Barwy Jesieni”, który odbył się tradycyjnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a zorganizowany był przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Zawodowego w Pabianicach. Dzieci za swój występ otrzymały dyplomy i słodycze.

W październiku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przeglądzie Mody Ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5. Nasza „modelka” wystąpiła w sukni z folii bąbelkowej ozdobionej kokardami z papieru pakowego. Oprócz ciekawego stroju dzieci zaprezentowały również piosenkę „Jesienny deszcz”. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia pola golfowego, gdyż właśnie tam odbyła się impreza.

ROK SZKOLNY 2014/2015

W ciągu całego roku nasze przedszkole brało udział w wielu akcjach charytatywnych min: ,,Góra Grosza", ,,Szlachetna paczka", ,,Serce na gwiazdkę", ,,Puszka dla głodnego brzuszka", ,,Zbieranie korków dla chorej Zuzi".

W maju wzięliśmy udział w konkursie plastycznym ,,Mój wymarzony ogród" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 14.

Dzieci reprezentowały nasze przedszkole podczas ,,Przedszkolnego Master Chefa" w Przedszkolu  Miejskim Nr 8. Jury jednogłośnie ogłosiło, że każdy z uczestników jest wspaniałym kucharzem i w nagrodę dzieci kosztowały własnoręcznie sporządzone sałatki.

Reprezentanci naszego przedszkola popisali się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas Przeglądu Tanecznego w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.

Nasze przedszkole było organizatorem przeglądu piosenek ,,Arki Noego". Dzieci z pabianickich przedszkoli zaprezentowały wybrane przez siebie utwory tego zespołu.

W maju w naszym przedszkolu odbyły  się obchody ,,Światowego Dnia Wody", podczas których wszystkie przedszkolaki dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka i w związku z tym nauczyły się ją oszczędzać i o nią dbać.

W kwietniu dzieci z naszego przedszkola mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalno - taneczne na konkursie Piosenki Ekologicznej w MOK -u w Pabianicach. Ich występ zyskał uznanie i nagrodzono go wyróżnieniem.

W kwietniu miały miejsce obchody ,,Dni Lasu" przebiegające w tym roku pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dzieci uczciły je w dwójnasób. Grupy młodsze odwiedził w przedszkolu Leśniczy, który opowiadał dzieciom jak należy dbać o las i jak się w nim zachowywać. Natomiast dzieci starsze udały się do lasu, gdzie same naocznie mogły podziwiać piękno lasu i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat jego mieszkańców.

W marcu przedstawiciele naszego przedszkola reprezentowali nas na przeglądzie ,,Orkiestr Dziecięcych" zorganizowanym w MOK-u. Zaprezentowali utwór ,,Podajmy sobie ręce" za co zebrali burzę oklasków.

W naszym przedszkolu odbył się ,,Przegląd Recytatorski" pod hasłem ,,Wartości w poezji". Każda z grup zaprezentowała wiersz i piosenkę.

W marcu wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach pt: ,,Pabianicka Marzanna Ekologiczna". Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały piękną  Marzannę i wyruszyły z nią spod MOK-u ulicami miasta wraz z innymi przedszkolakami na Bulwary. A tam nastąpiło uroczyste i symboliczne zatopienie Marzanny i przywitanie wiosny.

W grudniu, jak co roku, nasze przedszkole było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Miłą odmianą był fakt, iż przegląd odbył się w pełnej uroku scenerii kościoła Trójcy Przenajświętszej. Ciekawe interpretacje kolęd i pastorałek śpiewane przez dzieci z przedszkoli z całego miasta wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

W listopadzie dzieci brały udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod nazwą „Barwy jesieni”, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Recytowały tam wiersz Hanny Zdzitowieckiej ,,Jeż " oraz wiersz ,,Jesienią" Marii Konopnickiej

ROK SZKOLNY2013/2014

29 maja najlepsi tancerze z naszego przedszkola udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury aby wystąpić w Przeglądzie Tańca Przedszkolaków. Aż osiem tanecznych par zaprezentowało swoje umiejętności w tańcu ,,Polka Italiana". Dzieci oczarowały publiczność zarówno strojem jak i sztuką tańca otrzymując gromkie brawa i nagrody.

28 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbył się XI Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych Dorośli-Dzieciom. Wzięli w nim udział rodzice z ośmiu pabianickich przedszkoli. Rodzice z naszego przedszkola przedstawili bajkę pt: ,,Szewczyk Dratewka". Każde przedszkole otrzymało nagrodę ufundowaną w ramach realizacji przez nasze przedszkole projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

15 maja dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym w Młodzieżowym Domu Kultury, na który przygotowały pracę o tematyce ,,Człowiek w ruchu". Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie pracy.

W maju w naszym przedszkolu odbył się ,,Przegląd Piosenki Majki Jeżowskiej". W zabawie wzięły udział dzieci z Przedszkoli Nr 2, 3, 8, 12, 13, 14, 15 i  16. Każde zaprezentowało przepiękne wykonanie znanych i lubianych piosenek z repertuaru Majki Jeżowskiej min. ,,Laleczka z porcelany", ,,Życzenia z całego serca", ,,Kolorowe dzieci", ,,Na plaży" itp. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat twórczości piosenkarki. Podsumowaniem przeglądu było wręczenie wszystkim dzieciom upominków i słodkiego poczęstunku.

27 kwietnia dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie recytatorsko - plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 14 w Pabianicach.

23 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedziły Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, aby wziąć udział w Przeglądzie Piosenek Przyrodniczo-Ekologicznych. Dzieci samodzielnie wykonały instrumenty muzyczne i w strojach ekologicznych przygotowanych przez nauczycieli zaprezentowały utwór ,,Czysty Świat". Była to dobra zabawa dla wszystkich uczestników pozwalająca jednocześnie rozwijać uzdolnienia artystyczne i wykonawcze. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców dzieci miały możliwość oglądania prac nadesłanych na konkurs plastyczny ,,Piękno świata zwierząt". Wśród wystawionych prac była również kompozycja plastyczna wykonana przez nasze dzieci.

Również w kwietniu najlepsi sportowcy z przedszkola wzięli udział w Olimpiadzie Przedszkolaków. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych dostosowanych do ich wieku. W hali sportowej panowała gorąca atmosfera, wszyscy dopingowali swoje drużyny. Nasi reprezentanci w swojej kategorii wiekowej zajęli III miejsce. Wszyscy dostali nagrody za udział w olimpiadzie.

2 kwietnia reprezentacja przedszkola wzięła udział w konkursie ,,Raz na ludowo" zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury. Była to już kolejna edycja tego konkursu. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały taniec „Trojak".

W kwietniu w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Tańców Ludowych. Każda z grup prezentowała wybrany przez siebie taniec. Dzieci zatańczyły: Polkę, Poloneza, Maryneczkę i inne tańce regionalne. Przegląd uświetniły występy zespołu BYCHLEWIANKA.

W marcu nasi milusińscy wzięli udział we wspólnej zabawie MINI PLAYBACK SHOW zorganizowanej na terenie naszego przedszkola. Każda grupa przedstawiła własną interpretację ulubionego utworu wybranego wykonawcy. Można było obejrzeć: Urszulę, Lady Gagę, Piersi i  wielu innych wykonawców w ciekawych aranżacjach. Ujawniło się wiele talentów wokalnych i aktorskich.

Grudzień - W tym roku również wzięliśmy udział w  konkursie ,,Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa i Ozdoba Choinkowa" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury.

Grudzień - nasze przedszkole jak co roku zorganizowało Przegląd Kolęd i Pastorałek. Miłą odmianą był fakt, iż przegląd odbył się w pełnej uroku scenerii kościoła Trójcy Przenajświętszej. Ciekawe interpretacje kolęd i pastorałek prezentowały dzieci z przedszkoli z całego miasta.

W listopadzie nasze przedszkolaki uczestniczyły w I Przeglądzie Piosenki Angielskiej ,,Baby Hit Festiwal". Nasze ,,maluszki" przedstawiły swoje umiejętności w piosence ,,The wheels on the bus". Dzięki udziałowi w konkursie dzieci nauczyły się nowych angielskich słów i otrzymały wspaniałe nagrody.

ROK SZKOLNY 2012/13

Maj - IX Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych Dorośli - Dzieciom to już nasza przedszkolna tradycja. W tym roku zaprezentowały się trzy przedszkola - PM nr 4, PM nr13 i Pm nr 16 oraz 2 szkoły - SP nr 3 i SP nr 13. Przedstawienia spotkały się z wielkim zainteresowaniem, wiele uroku dodawały im elementy taneczne. Nasze przedszkole wystawiło przedstawienie ,,Czerwony Kapturek".

W maju nasze przedszkolaki uczestniczyły również w V Przeglądzie Orkiestr Dziecięcych zorganizowanym przez PM Nr 15.

W maju  grupa taneczna z naszego przedszkola zaprezentowała swoje umiejętności w Przeglądzie Tanecznym zorganizowanym przez PM Nr 6.

W marcu w Powiatowym Konkursie Ekologiczno - Plastycznym pt: ,,Natura w pisankach uwieczniona" wzięła udział nasza reprezentantka, która zachwyciła wszystkich swoją pracą.

W marcu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w IV Przeglądzie Przyśpiewek Ludowych pt: ,,Raz na ludowo". Konkurs zorganizowany został przez PM nr 8 w Pabianicach.

Styczeń - ,,Lepsze zrobione niż kupione" - to konkurs w jakim wzięła udział nasza wychowanka. Konkurs zorganizowany był przez PM nr 2 w Pabianicach i miał charakter ekologiczno - plastyczny.

W grudniu  w konkursie plastyczno - ekologicznym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury pod hasłem ,,Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa i Ozdoba Choinkowa" udział wzięła nasza reprezentantka zajmując zaszczytne I miejsce.

W grudniu nasze Przedszkole było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod hasłem ,,Magia Świątecznego Drzewka", w którym wzięły udział przedszkolaki z całego miasta prezentując się w kolędach bożonarodzeniowych.

ROK SZKOLNY 2011/2012

W czerwcu nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach pt: ,,Łamigłówki mądrej główki". Jest to konkurs matematyczno – ekologiczny, w którym wzięło udział ponad 40 przedszkolaków z powiatu. Wśród wyróżnionych dyplomami i książkami znalazł się również reprezentant naszego przedszkola.

W maju nasze przedszkole było organizatorem VIII Przeglądu Amatorskich Grup Teatralnych Dorośli-Dzieciom. Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury wypełniony był po brzegi publicznością oczekującą na występy aktorów - rodziców i nauczycieli. PM nr 13 wystawiło przedstawienie pt: ,,Calineczka". W przerwach pomiędzy spektaklami czas umilały występy zespołów Bychlewianka i Jast.

W maju nasi doskonali śpiewacy uczestniczyli w Konkursie Piosenki Dziecięcej zorganizowanym przez PM nr 14 w Pabianicach. Naszym przedszkolakom udało się zająć zaszczytne III miejsce a wyśpiewali je piosenką „Tęcza, tęcza, cza, cza, cza"

Tym razem dzieci z naszego przedszkola sprawdziły swoje umiejętności piłkarskie biorąc udział w Turnieju Piłki Nożnej pt: ,,W drodze do EURO" zorganizowanym przez PM nr 5.

W maju reprezentanci naszego przedszkola rywalizowali w  Przeglądzie Tanecznym Przedszkolaków zorganizowanym przez PM nr 6 w Pabianicach. Dzieci zaprezentowały się w układzie tanecznym ,,Wesoła gromada". Wszyscy znakomicie się bawili dopingując również drużyny z innych przedszkoli. Nasi tancerze otrzymali dyplom, książeczki i słodycze.

W kwietniu podczas V Przeglądu Piosenek Przyrodniczo-Ekologicznych zorganizowanego przez PM nr 12 w Pabianicach swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci w piosence pt: „Nasze uszy słyszą świat".

W marcu dzieci z naszego przedszkola postanowiły sprawdzić swoje umiejętności w III Przeglądzie Przyśpiewek Ludowych zorganizowanym przez PM nr 8 w Pabianicach pod tytułem „Raz na ludowo".  Przegląd odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie dzieci w przepięknych strojach uszytych przez rodziców zaprezentowały taniec ludowy do utworów ,,Gaiczek maiczek" i ,,O rety dziewuszki".

W marcu nasi przedstawiciele wzięli udział w Przeglądzie Orkiestr Dziecięcych zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury. Zagrali oni na instrumentach niekonwencjonalnych (szklane butelki, dzwonki z kapsli, grzechotki z puszek aluminiowych) do utworu muzyki klasycznej ,,Walc kwiatów". Uczestników nagrodzono upominkami w postaci gier planszowych i słodyczy.

W lutym jak przystało  na prawdziwy zimowy czas dzieci uczestniczyły w konkursie ,,Sporty zimowe" zorganizowanym przez PM nr 2. Przygotowały one pracę plastyczną w formacie A3 techniką mieszaną oraz uczestniczyły w zawodach sportowych o tematyce zimowej. Uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami.

W lutym dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ,,Konkursie piosenki polskiej" zorganizowanym przez PM nr 4. Dzieci zaprezentowały się w piosence Maryli Rodowicz pt: ,,Dwa światy". Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni.

W grudniu odbył się ,,Przegląd Kolęd i Pastorałek" zorganizowany przez nasze przedszkole już po raz VII do udziału, w którym zaprosiliśmy przedszkolaków ze wszystkich pabianickich przedszkoli. Tym razem przegląd odbył się w kinie ,,Tomi". Dzieci w przepięknych strojach prezentowały swoje umiejętności wokalne. Tematem przewodnim przeglądu była ,,Magia świątecznych słów". Wszystkie dzieci otrzymały nagrody dzięki hojności sponsorów.

W listopadzie  dzieci wzięły udział w konkursie ,,Mój muzyczny świat" zorganizowanym przez Urząd Miasta Pabianic. Nasza wychowanka zajęła w nim I miejsce za wykonanie pracy plastycznej w formacie A1 i otrzymała   DVD dla przedszkola.

W listopadzie swoje umiejętności badawcze sprawdzały dzieci 5-6 letnie podczas Konkursu ,,Eksperymentarium przedszkolaków" zorganizowanym przez PM nr 1

ROK SZKOLNY 2010/2011

W maju zebraliśmy gromkie brawa w Konkursie recytatorskim ,,Świerszczykowe wierszyki" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury

21 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przeglądzie Orkiestr Przedszkolnych, gdzie zaprezentowały utwór ,,Bizet w świecie dziecka"

W kwietniu w IV Miejskim Przeglądzie Piosenek Przyrodniczo-Ekologicznych nasi wychowankowie zaprezentowali piosenkę pod tytułem ,,Kochajmy ptaki"

W styczniu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym, którego celem było wykonanie karnawałowej ozdoby na głowę. W przygotowaniu tych ozdób dzieciom pomagali rodzice. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu wywalczyliśmy pierwsze i trzecie miejsce. Wszystkie prace zostały przekazane na sprzedaż podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

20 grudnia dzieci z naszego przedszkola przekazały wykonane  ozdoby świąteczne na aukcję zorganizowaną przez Federację Młodych  Socjaldemokratów, z której dochód przekazany został na wyposażenie świetlicy Oddziału Dziecięcego pabianickiego szpitala.

W grudniu odbył się XI konkurs ,,Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa" organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, w którym nasza wychowanka za swą szopkę otrzymała I miejsce

W grudniu w VII Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Betlejem" otrzymując za nią wyróżnienie.

W grudniu w konkursie plastycznym Komendy Hufca Pabianice w ramach akcji ,,Betlejemskiego Światełka Pokoju"  nasze przedszkolaki wykonały przepiękny świąteczny stroik.

W październiku uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym ,,Czyste powietrze wokół nas" zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pabianicach. Miał on na celu uświadomić dzieciom zagrożenia dla zdrowia spowodowane przebywaniem w zadymionych pomieszczeniach. W zmaganiach wywalczyliśmy jedno I miejsce oraz dwa wyróżnienia.

W październiku miała miejsce Olimpiada Sportowa zorganizowana w hali MOSiR przez PM nr 5, która przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości oraz medali. W biegu na czas na dystansie 20 m wywalczyliśmy I miejsce oraz III miejsce w rzucie piłeczką palantową i III miejsce w skoku w dal.

We wrześniu dzieci z naszego przedszkola wykonały strój ekologiczny w ramach ,,Akcji Sprzątania Świata"

We wrześniu rywalizowaliśmy w konkursie fotograficznym pt: ,,Bezpieczny wypoczynek" w ramach programu prewencyjnego ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa" oraz kampanii społecznej ,,Wspólne osiedla".

We wrześniu wzięliśmy udział w konkursie plastycznym pt: ,,Przyjazny autobus" zorganizowanym przez EUROPE DIRECT Pabianice przy Urzędzie Miejskim

ROK SZKOLNY 2009/2010

W maju popisywaliśmy się śpiewem i tańcem w Przeglądzie Piosenek i Przyśpiewek Ludowych, którego organizatorem było PM nr 8

22 kwietnia wzięliśmy udział w III Miejskim  Przeglądzie  Piosenek Przyrodniczo - Ekologicznych” zorganizowanym przez Terenowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy MOK oraz PM 12

8 kwietnia wywalczyliśmy II miejsce w konkursie „Gimnastyka głowy, czyli qwiz sportowy”, który zorganizowało PM nr 14

W styczniu reprezentanci przedszkola wzięli udział w konkursie organizowanym przez PM nr 11 pod nazwą  „Przedszkolaki na medal czyli w świecie savoire- vivre”

W styczniu  nasze przedszkolaki reprezentowały przedszkole w konkursie plastycznym „Przedszkolny Kalendarz Akademii Misia Haribo”

W grudniu dzieci wzięły udział w IV Przeglądzie  Kolęd i Pastorałek organizowanym przez PM nr 1

W grudniu w VI Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Mali kolędnicy” organizowanym przez SP nr3 w Pabianicach nasze przedszkolaki wywalczyły I miejsce

23 października odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny dla dzieci 6-letnich, którego organizatorem było PM nr 5

ROK SZKOLNY 2008/2009

Nasze pociechy miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych podczas konkursów ogólnopolskich „Człowiek w ruchu" oraz ,,Ilustrujemy muzykę, za które otrzymały nagrody książkowe.

Dzieci z kółka matematycznego wzięły udział w konkursie matematycznym. Dziewczynki zaprezentowały wysoką wiedzę matematyczną i wywalczyły wyróżnienie.

19 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach, odbył się konkurs recytatorski pt.: ,,Świerszczykowe Wierszyki", w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Za piękną recytację otrzymały one pamiątkowe dyplomy i książeczki.

Roztańczone przedszkolaki z naszego przedszkola  wzięły udział w Przeglądzie Tanecznym, który odbył się 18 maja w Miejskim Ośrodku Kultury. Dzieci wytańczyły sobie wspaniałe upominki i dyplomy.

Już czwarty rok z kolei przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie, która odbyła się w Hali Sportowej w Pabianicach - 24 kwietnia Jak zwykle panowała bardzo sportowa atmosfera, publiczność ostro dopingowała swoich faworytów. Dzieci powróciły do przedszkola z licznymi nagrodami.

Podczas Jarmarku Świątecznego ogłoszono zwycięzców konkursu plastycznego - na najciekawszą Kartę Świąteczną, zorganizowanego przez ZHP Pabianice. Nasza Karta otrzymała wyróżnienie.

"Zimowa kraina" to tytuł Ogólnomiejskego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez nasze przedszkole we współpracy z 79PDH "Wilki". Nadesłano 350 prac plastycznych. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas Jarmarku Świątecznego zorganizowanego na Starym Rynku przez Urząd Miasta

Kolejny sukces  - również w grudniu odnotowały dziewczynki w V Edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek  zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 3. Pastorałką "Gore Gwiazdo" wyśpiewały III miejsce

W grudniu dzieci wzięły udział w konkursie na wykonanie Bożonarodzeniowej Szopki Ekologicznej, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Szopka wywalczyła III miejsce.

22 listopada nasze przedszkolaki zadebiutowały na scenie podczas Ogólnomiejskiego Konkursu Recytatorskiego "Co nam jesień w koszu niesie", zorganizowanego w Bibliotece Miejskiej przez Przedszkole Miejskie Nr 4. Dzieci przedstawiły interpretację wiersza "Jesień u fryzjera"

28 października nasza przedszkolna gazetka "Kracuś" zdobyła I miejsce w VII Przeglądzie Gazetek Przedszkolnych zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 16

W październiku  nasi reprezentanci wzięli udział w Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie Nr 5, która odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nasi sportowcy zdobyli 1 złoty i 2 brązowe medale.

ROK SZKOLNY 2007/2008

14 maja Pabianicki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zorganizował Konkurs Matematyczny "Łamigłówki mądrej główki", na którym nasza reprezentantka wywalczyła II miejsce.

W maju odbyła się z kolei Olimpiada Ekologiczno - Sportowa, na której dzieci uzyskały II miejsce.

25 kwietnia dzieci rywalizowały ze sobą  na Olimpiadzie Sportowej w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i wywalczyły III miejsce.

Na Festiwalu Małych Form Scenicznych odbywających się cyklicznie w Szkole Podstawowej Nr 3 przedstawienie "Czerwony Kapturek" nagrodzone zostało I miejscem.

W kwietniu w Przeglądzie Teatralnym odbywającym się w Miejskim Ośrodku Kultury za przedstawienie "Czerwony Kapturek" dzieci uzyskały III miejsce.

16 stycznia w Centrum Handlowym "Echo" w konkursie plastycznym "Złota Polska Jesień" w kategorii 5-6 lat dzieci z naszego przedszkola otrzymały I miejsce.

ROK SZKOLNY 2006/2007

Z kolei 27 kwietnia w Przeglądzie Małych Form Scenicznych odbywającym się w Szkole Podstawowej Nr 3  inscenizacja „Na łące” nagrodzona została  I miejscem.

15 marca w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych - inscenizacja "Na łące" uzyskała II miejsce.

18 stycznia w konkursie plastyczno-recytatorskim "Wesoła zima" nasze wychowanki uzyskały I miejsce.

W grudniu w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się III Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek "Mali kolędnicy", w którym dzieci wywalczyły  III miejsce.

W listopadzie dzieci rywalizowały ze sobą w konkursie plastyczno- literackim "Jak pies z kotem". W kategorii plastycznej wywalczyły I miejsce.

9 maja w Przedszkolu Miejskim Nr 16 odbył się konkurs ekologiczny "Dbam o przyrodę - zaczynam od siebie", w którym nasi wychowankowie wywalczyli I miejsce.

W kwietniu w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach za piosenkę "Moje siedem lat" otrzymaliśmy I miejsce.

W lutym Miejska Biblioteka Publiczna w konkursie plastycznym "Projekt stroju balowego" nagrodziła dzieci I miejscem.

W styczniu 2006 r. w II Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Mali kolędnicy" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 pastorałka "Ona szła" uzyskała III miejsce.

3 listopada 2005 r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Pabianicach odbył się Miejski Konkurs Plastyczno - Literacki "Jak pies z kotem". W kategorii choreografii i  inscenizacji dzieci otrzymały I miejsce.

W kwietniu 2005 r. Hospicjum Powiatowe w Pabianicach ogłosiło konkurs plastyczny "Żonkil - kwiat nadziei", w którym przedszkolaki wywalczyły I miejsce.

19 kwietnia 2005 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 8 zorganizowany został konkurs "Żyj czysto i zdrowo - problem zdrowia i higieny w muzyce i literaturze dziecięcej", w którym dzieci otrzymały III miejsce.

12 kwietnia 2005 r. w Bombikowym Przedszkolu w Łodzi odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski, w którym dzieci za wiersz "Bosa Osa" otrzymały II miejsce.

5 kwietnia 2005 r. w konkursie plastyczno-muzycznym "Wiosna wokół nas" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5 nasi wychowankowie wywalczyli II miejsce.

3 marca 2005 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 5 odbył się konkurs "Ze sportem na Ty". Dzieci zmagały się w szeregu konkurencji: pracy plastycznej, piosence z układem choreograficznym oraz wiedzy z zakresu dyscyplin sportowych, wywalczając III miejsce.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach ogłoszono konkurs plastyczno -ekologiczny "Szopka 2004". Szopka naszych wychowanków nagrodzona została wyróżnieniem.

17 grudnia 2004 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Mali Kolędnicy" za kolędę "Aniołki" otrzymaliśmy III miejsce.

W konkursie plastyczno-literackim  "Z Brzechwą na Ty", uzyskaliśmy III miejsce

19 maja 2004 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach dzieci zmagały się w tradycyjnym konkursie recytatorskim "Świerszczykowe Wierszyki". Nasze wychowanki okazały się bezkonkurencyjne i wywalczyły Grand Prix.

30 kwietnia 2004 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbył się Przegląd Tańców Ludowych. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Miejskie Nr 6. Za piękny taniec irlandzki dzieci otrzymały jedno z pięciu równorzędnych wyróżnień.

22 kwietnia 2004 r. na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach "wyśpiewaliśmy" III miejsce.

14 kwietnia 2004 r. Przedszkole Miejskie Nr 16 zorganizowało konkurs na strój i piosenkę ekologiczną, w którym wywalczyliśmy wyróżnienie.

1 kwietnia 2004 r. w Bombikowym Przedszkolu w Łodzi odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski, w którym za wiersz "Przygody Jeża spod miasta Zgierza” uzyskaliśmy I miejsce.

30 marca 2004 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 miał miejsce II Przegląd Małych Form Scenicznych. Przedstawienie "Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu" uzyskało wyróżnienie.

22 marca 2004 r. Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła konkurs na ilustrację do wierszy Hanny Ożogowskiej. Nasi ilustratorzy otrzymali wyróżnienie.

17 marca 2004 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 5 odbył się konkurs wielkanocny na wykonanie karty świątecznej oraz wykazanie się wiedzą nt. świąt. W konkursie tym przedszkolaki wywalczyły I miejsce.

W Przedszkolu Miejskim Nr 14 odbył się konkurs "Rzeźba w oczach dziecka". Praca naszych dzieci uzyskała II miejsce.

W 2004 r. Przedszkole Miejskie Nr 12 w Pabianicach zorganizowało w Miejskim Ośrodku Kultury Przedszkolny Przegląd Kultury Krajów Unii Europejskiej, w którym nasze przedszkolaki wywalczyły III miejsce.

23 maja 2003 r. w Radio Plus dzieci udzieliły wywiadu oraz zaprezentowały wiersz M. Przewoźniaka "Czarownica i próchnica".

12 maja 2003 r. na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Pabianicach nasze wychowanki wywalczyły wyróżnienie.

9 kwietnia 2003 r. na Festiwalu Małych Form Scenicznych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Pabianicach przedstawienie "Pampilio" uzyskało  wyróżnienie, które było - najwyższą pozycją.

2 kwietnia 2003 r. Pałac Młodzieży w Łodzi- organizator konkursu plastycznego "Kopernik - kosmos" wyróżnił prace dzieci i zakwalifikował je do ścisłego finału.

10 marca 2003 r. dzieci z naszego przedszkola wygrały konkurs recytatorski zorganizowany przez Przedszkole Nr 28 w Łodzi. Nagrodą było nagranie wiersza w Radiu Plus.

20 maja 2002 r. w Konkursie "Świerszczykowe Wierszyki" wywalczyliśmy I miejsce.

Inne znaczące sukcesy przedszkolaków to udział w nagraniu programu dla dzieci "TOŚMO" przez Telewizję Łódź 3 oraz audycji "Cała Polska czyta dzieciom" przez Radio Łódź.

W roku 2001 przedszkole przystąpiło do Wojewódzkiego Konkursu "Złota Puszka" zorganizowanego przez Regionalne Centrum Recyklingu Puszek Aluminiowych. Dzieci zebrały aż 13.786 puszek, co uplasowało je na 3 miejscu w Pabianicach i 10 miejscu w całym województwie łódzkim.

W 2001 r. nasz wychowanek odniósł ogromny sukces pokonując wszystkie dzieci w Regionalnym Konkursie Recytatorskim "Świerszczykowe Wierszyki". Recytowany przez niego wiersz "Sum" J. Brzechwy uzyskał I miejsce.

Również w Wojewódzkim Finale Konkursu chłopiec osiągnął najwyższą lokatę.

11 maja 2001 r. w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, za interpretację piosenki "Małe Misie" wywalczyliśmy I miejsce.

19 maja 2000 r. w konkursie recytatorskim "Świerszczykowe Wierszyki" za recytację wiersza "Lokomotywa" uzyskaliśmy II miejsce.

W 1999 r. Pabianickie Zakłady Przemysłu Bawełnianego "Pamotex" ogłosiły konkurs plastyczny na wzór pościeli dla dzieci. Spośród setek propozycji nadesłanych z całego miasta najlepsze okazały się prace naszych przedszkolaków Oprócz nagród rzeczowych dodatkową satysfakcją dla dzieci było wdrożenie ich projektów do produkcji materiału pościelowego.

W tym samym roku dzieci 6-letnie poddane zostały testowi sprawności ruchowej, który miał wyłonić kandydatów do klasy sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 17 w Pabianicach. Do tejże klasy zakwalifikowało się 6 wychowanków.

22 kwietnia 1999 r. na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Pabianicach reprezentantka przedszkola profesjonalnie wykonała  utwór "Oczy matki", za co jury przyznało jej II miejsce.

W roku 1998 w Regionalnym Konkursie "Świerszczykowe Wierszyki"  wychowanek przedszkola za recytację wiersza J. Tuwima "Lokomotywa"  uzyskał I miejsce. Swój kunszt recytatorski potwierdził on w konkursie wojewódzkim w Łodzi, zdobywając ponownie I miejsce.

W roku 1995 przedszkolaki uczestniczyły w Ogólnopolskim Konkursie "Kartki pełne marzeń", który został ogłoszony przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, pod patronatem Polskiego Komitetu UNICEF oraz Telewizji Dzieci i Młodzieży TV1.

15 lutego 1995 r. w konkursie plastycznym zorganizowanym przez firmę Hochland pod hasłem "Jak wyobrażam sobie świat, gdzie produkuje się sery Hochland?" przedszkole wywalczyło wyróżnienie.

W roku 1991 Przedszkole uzyskało I miejsce w konkursie plastycznym ogłoszonym przez telewizyjny program "Operowe przeboje Bogusława  Kaczyńskiego".

W latach 1984 i 1985 dzieci uczestniczyły w Festiwalu Pieśni i Tańca pod hasłem "Dla Ciebie Mamo", który zorganizowany został przez Dom Kultury w Pabianicach. Dochód uzyskany z imprezy przekazany został na konto budowy Szpitala Pomnika Matki Polki.