Działo się ...

ZEBRANIA I WARSZTATY Z RODZICAMI:

WRZESIEŃ 2018 r.
Zebranie organizacyjne z rodzicami odbyło się 07.09.2018 r

GRUDZIEŃ 2018 r.

Warsztaty z rodzicami pt. „ Ozdoby choinkowe z masy porcelanowej”, które odbyły się 06.12.2018 r.

 

 

WYDARZENIA GRUPY…

 

WRZESIEŃ
W ramach zajęć dotyczących dbania o zdrowie i zdrowego odżywiania. Dzieci samodzielnie przygotowały sałatkę warzywną. Wspólne krojenie sałatki sprawiło dzieciom dużo  frajdy. Następnie ze smakiem i uśmiechem na twarzy dzieci zjadły pyszną sałatkę warzywną.

PAŹDZIERNIK
Z okazji „ Dnia Poczty Polskiej” – dzieci z naszej grupy odwiedziły pobliską pocztę na ul. Nawrockiego, gdzie miały możliwość zaobserwować jak wygląda praca na poczcie, zobaczyć gdzie można nadać paczki, duże wrażenie na dzieciach wywarła waga do ważenia paczek. Dzieci odwiedził również listonosz, który opowiedział o swojej pracy, chętnie odpowiadał na pytania dzieci.

W naszym przedszkolu odbył się „BAL JESIENI” – dzieci na tą okazje wspólnie z rodzicami przygotowali piękne stroje miedzy innymi: strój, wiewiórki, lisa, biedronki, dyni, wilka, pani i pana jesieni. Dzieci świetnie się bawiły podczas konkursów i zabawy tanecznej na sali gimnastycznej.

LISTOPAD
W tym miesiącu w naszej grupie została zrealizowana metoda projektu pt.,, Ptaki” . Dzieci podczas realizacji tego projektu miały możliwość poznania różnych gatunków ptaków m.in. najmniejszego Kiwi i największego Strusia Afrykańskiego, oglądały filmy przyrodnicze dotyczące ptaków z różnych zakątków świata. Dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielkami stworzyły piękny kącik dotyczący ptaków, w którym znalazły się książki, ilustracje, rysunki dzieci oraz pluszaki m.in. sowy, bociana, papugi. Odwiedziła nas również mama naszego kolegi z grupy, która opowiedziała nam o papuga, m.in. jak się nimi opiekować, swoją opowieść urozmaiciła ilustracjami z książek. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkich osób w przygotowanie naszego pięknego kącika dotyczącego ptaków.

GRUDZIEŃ
Przygotowując się do Świat Bożego Narodzenia dzieci z naszej grupy zapoznały się z tradycjami dotyczącymi tych świąt. Każde dziecko z naszej grupy własnoręcznie narysowało list do Mikołaja, listy zostały przekazane pomocnikowi św. Mikołaja skrzatowi, który nas odwiedził 11. grudnia, przynosząc ze sobą specjalne zadania od św. Mikołaja, które nasze dzielne żabki wykonały bezbłędnie. Dzieci również samodzielnie wykonały ozdoby na naszą klasową choinkę tj. łańcuch z kolorowego papieru, oraz ozdoby z masy porcelanowej, które wspólnie wykonały z rodzicami na warsztatach.

STYCZEŃ
Korzystając z pięknej zimowej pogody za oknem dzieci z naszej grupy wybrały się na spacer w celu dokarmiania ptaków, które zostały u nas na zimę, również podczas pobytu na dworze wspólnie ulepiły dwa bałwanki na naszym placu przedszkolnym, mając przy tym wielką frajdę.

Dzieci z naszej grupy świetnie bawiły się podczas BALU KARNAWAŁOWEGO,  na który, każda żabka przygotowała wspólnie z rodzicami swój wymarzony strój.