Działo się ...

ZEBRANIA I WARSZTATY Z RODZICAMI:

WRZESIEŃ  2018
05.09.2018 r. - zebranie organizacyjne z rodzicami.

LISTOPAD 2018
14.11.2018 r. – warsztaty patriotyczne połączone z inscenizacją „Nasza Niepodległa”

GRUDZIEŃ 2017
17.12.2018 r. – Wigilia grupy - inscenizacja „Gdzie podział się św. Mikołaj?”

 

 WYDARZENIA GRUPY …

 

 „TROPICIELE PRZYRODNICZYCH TAJEMNIC”- zwiad terenowy (10.10.18) Stokrotki przemierzały najodleglejsze zakątki naszego osiedla, aby znaleźć każde z drzew, które wskazał im Przyjaciel Lasu. Maluchy wspaniale sobie poradziły i potrafią już rozpoznać brzozę, wierzbę, dąb, klon i oczywiście kasztanowiec. Przyrodniczej wprawie towarzyszyło wiele ciekawostek przyrodniczych.

 „MAMY NIEPODLEGŁOŚĆ”- uroczysty apel z okazji 11 listopada (10.11.18) Stokrotki oraz Muchomorki przygotowały dla całego naszego przedszkola przedstawienie tematyczne dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość ozdobiły biało czerwone dekoracje, które wypełniły każdy kąt przedszkola. W nastrój pomogły się także wczuć galowe stroje oraz charakteryzacja występujących. Każdy maluch tego dnia otrzymał przepiękny patriotyczny kotylion. Niewątpliwie najpiękniejszym momentem całego spotkania było uroczyste odśpiewanie państwowego hymnu przez WSZYSTKIE dzieci i cały personel. Nie jednej osobie znajdującej się w przedszkolu zakręciła się łza wzruszenia w oku.

 „PATRIOTYCZNA FOTOBUDKA” – inicjatywa patriotyczna (10.11.18) Nasza grupa zorganizowała patriotyczną fotobudkę, w której w przeciągu zaledwie 30 sekund można było zrobić sobie zdjęcia z wykorzystaniem białoczerwonych rekwizytów. Śmiechu i zabawy nie było końca, a każdy rodzic wychodząc do pracy mógł zabrać ze sobą pamiątkową fotografię ze swoją pociechą. Inicjatywa miała na celu niecodzienny sposób przeżycia tego ważnego jubileuszu, który w tym roku obchodzi nasz kraj.

 "LAS I JEGO TAJEMNICE”- wycieczka do lasu (18.10.18) Stokrotki wybrały się do przepięknego, prawdziwie jesiennego lasu. Nasz ponad trzygodzinny piknik w lesie zaowocował prawdziwie przyrodniczymi obserwacjami. Dzieci na wyciągnięcie ręki miały okazały przyrodnicze, rozkoszowały się czystym powietrzem, ale przede wszystkim mogły nacieszyć się bliskością lasu. Powtórzyliśmy nazwy drzew, przypomnieliśmy sobie jakie zwierzęta żyją w ekosystemie leśnym oraz utrwaliliśmy sobie jak zachować się w borze.

„WIEM CO JEM… ”- wyprawa po witaminy. Stokrotki w ramach tematu globalnego Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy wybrały się do pobliskiego warzywaniaka, w którym rozmawiały skąd wziąć witaminy. Jak się okazało sprawa jest dość prosta, ale warto było przypomnieć sobie, które produkty są wartościowe, a których lepiej unikać.

„STUDIO MIMI FORMA”- warsztaty z wykorzystanie matryc (11.12.18) Do przedszkola zaprosiliśmy plastyków, którzy zademonstrowali nam jak przy pomocy matryc można przygotowywać świąteczne kartki. Każde dziecko wykonało samodzielnie dwa arkusze.

„BAŁWANKOWA KRAINA”- wycieczka do teatru Piccolo- (12.12.18) Stokrotki uczestniczyły w ciepłej, pełnej humoru i piosenek zimowej bajce dla dzieci z elementami edukacji ekologicznej. Wspólnie odwiedziliśmy Bałwankową Krainę, w której dzięki działalności bałwanków wszystkie drzewa są pod ścisłą ochroną. Zła Dziura Ozonowa chce przerwać tę sielankę i wysyła z misją Zadymiacza, którego celem jest wycięcie wszystkich drzew na planecie. Jego szyki może pokrzyżować jedynie dzielny Bałwanek Joguś, który z pomocą zgromadzonych na widowni dzieci ma szansę ocalić klimat na Ziemi.