Działo się ...

ZEBRANIA I WARSZTATY Z RODZICAMI:

WRZESIEŃ 2018 R.
6.09.2018 odbyło się w Naszej grupie zebranie organizacyjne z rodzicami.
 

 WYDARZENIA GRUPY...

 

27.09.2018 Motylki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, Filie nr 4.
Podczas zajęć bibliotecznych dowiedziały się kto i dlaczego rzucił urok na zaczarowany las w którym mieszkał sympatyczny Tappi i jego przyjaciele.
Po wysłuchaniu opowiadania dzieci wykonały pracę plastyczną pt: „ Jesienny las”


9.10.2018 odbył się wyjazd do Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi. Podczas wycieczki dzieci miały okazję obejrzeć różne etapy naprawy i regeneracji śmigłowców rożnego typu. Pan Marek z pasją opowiadał o poszczególnych śmigłowcach, ich przeznaczeniu, wadze i ładowności. Dzieciom najbardziej podobał się śmigłowiec przeznaczony do zadań morskich- poszukiwanie i wyławianie rozbitków, lokalizacja statków itp. Dużą atrakcja była również możliwość wejście do wnętrza  kabiny pilota.

17.10.2018 Motylki były w MOK w Pabianicach na przedstawieniu pt. Czerwony Kapturek w wykonaniu aktorów teatru BAJLANDIA. Interaktywna forma przedstawienia bardzo spodobała się dzieciom, które chętnie uczestniczyły w wydarzeniach na scenie oraz wspólnie z bohaterami śpiewały piosenki.

12.12.2018 wybraliśmy się do Fabryki Krówek. Podczas zwiedzania zapoznaliśmy się z procesem produkcyjnym tych pysznych cukierków, skosztowaliśmy świeżutkich, jeszcze ciepłych przysmaków oraz dowiedzieliśmy się, że ręczne owijanie krówek w papierki odbywa się w tempie 70 kg na godzinę !!!!! Po degustacji zajęliśmy się samodzielnym projektowaniem własnych papierków i pakowaniem w nie cukierków. Na koniec każdy z nas otrzymał słodką niespodziankę. PYCHA 

17.12.2018 odbyło się w naszej klasie spotkanie wigilijne z rodzicami. Po zaprezentowaniu przygotowanego przedstawienia o  Świętym Mikołaju, wręczyliśmy rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.

9.01.2019 wybraliśmy się do Muzeum Miasta Pabianic na zajęcia przyrodnicze  pt: „Ptasia zima”. Pan Tomasz opowiedział nam o ptakach, które możemy spotkać w naszym mieście i na jego obrzeżach. Podpowiedział jak właściwie przygotować karmnik oraz jak prawidłowo dokarmiać ptaki, aby nasza „pomoc” im nie zaszkodziła. Posłuchaliśmy ptasich odgłosów i wiemy już np. dlaczego dzwoniec nosi taką nazwę. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w naszej grupie projektu edukacyjnego „Ptasia zima”.