Działo się ...

ZEBRANIA I WARSZTATY Z RODZICAMI:

WRZESIEŃ 2017 R
04.09.2017r – Zebranie organizacyjne.

PAŹDZIERNIK 2017 R.
17.10.2017r- warsztaty „Jesienne lampiony”

LISTOPAD 2017 R
14.11.2017r- zebranie z rodzicami

STYCZEŃ 2018 R.
16.01.2018r- warsztaty relaksacyjne „Wierszyki i masażyki”
23.01.2018- Dzień Babci i dziadka

KWIECIEŃ 2018 R.
24.04.2018- Zajęcia otwarte „Segregujemy śmieci”

MAJ 2018 R.
24.05.2018- Spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty.

CZERWIEC 2018 R.
14.06.2018- Piknik Rodzinny
20.06.2018- Zebranie podsumowujące rok szkolny 2017/2018

WYDARZENIA GRUPY…

WRZESIEŃ 2017:
Wrzesień był dla Krecików miesiącem adaptacji w przedszkolu. Dzieci poznawały otoczenie, nauczycieli i siebie nawzajem. Na szczęście szybko zaaklimatyzowały się w nowym miejscu i zawiązały nowe przyjaźnie. Był też to czas pierwszych spacerów: do ogródków przedszkolnych i na plac zabaw.

PAŹDZIERNIK 2017:
Październik minął Krecikom pod znakiem spacerów w okolicy przedszkola. W ramach tematów tygodnia Dzieci poznały pracę sprzedawcy i listonosza. Zobaczyły jak wygląda i co można kupić w sklepie warzywnym oraz jak wygląda i funkcjonuje placówka poczty mieszcząca się nieopodal przedszkola. Kreciki wysłały także, własnoręcznie napisane listy do swoich rodziców.

LISTOPAD 2017:
Listopad był dla Krecików miesiącem Pasowania na Przedszkolaka. Przedstawiliśmy Rodzicom i innym członkom naszych Rodzin czego uczyliśmy się przez ostatnie 2 miesiące. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wierszyki i tańczyliśmy. Na koniec uroczystości złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie, a także dostaliśmy dyplomy Przedszkolaka. Po trudach występu mogliśmy posilić się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

GRUDZIEŃ 2017:
Grudzień w grupie Krecików obfitował w wydarzenia.
5 grudnia pojechaliśmy na pierwszą wspólną wycieczkę. Odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską przy ul. Św. Jana. Pani bibliotekarka oprowadziła nas po bibliotece i wyjaśniła jak z niej korzystać. Opowiedziała jak powstaje książka oraz jak jest zbudowana. Przygotowała dla nas wiele książek o zimie i Świętach Bożego Narodzenia, które z ciekawością oglądaliśmy. Na koniec obejrzeliśmy film animowany na temat przygotowań Św. Mikołaja do Świąt.

14 grudnia odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem w naszym przedszkolu. Wspólnie tańczyliśmy i uczestniczyliśmy w zabawach i konkursach. Na koniec Mikołaj obdarował nas upominkami.

19 grudnia gościliśmy naszych rodziców i innych członków rodziny na spotkaniu wigilijnym. Z dużym przejęciem przedstawiliśmy inscenizację „Anielskie zamieszanie”. Po trudach występu mogliśmy posilić się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.

STYCZEŃ 2018:
Styczeń w naszej grupie to przygotowania do uroczystości Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich kochanych Dziadków przedstawienie pt. „5 przykazań Seniora”. Kreciki śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, a na koniec poczęstowały Dziadków własnoręcznie wykonanymi owocowymi szaszłykami i podarowały upominki w postaci kwiatowych broszek dla Babć i krawatów dla Dziadków. Goście nagrodzili głośnymi brawami występujących i razem z nimi zjedli słodki poczęstunek.

LUTY 2018:
W lutym Kreciki realizowały projekt edukacyjny „Woda”. Dowiedzieliśmy się, dzięki wielu eksperymentom, że woda może występować w 3 stanach skupienia. Dzięki spacerowi do MOSiR, przekonaliśmy się, że woda nie zawsze jest czysta. Pan ze sklepu akwarystycznego i pani z kwiaciarni wyjaśnili nam do czego woda potrzebna jest rybom i roślinom. Sami też założyliśmy hodowlę roślin cebulowych, które później pięknie zakwitły.

MARZEC 2018:
Marzec rozpoczęliśmy wycieczką do Ceramilandii w Lutomiersku. Podczas warsztatów ceramicznych poznaliśmy sposoby wytwarzania glinianych figurek i przedmiotów użytkowych. Mogliśmy też sami ozdobić taką figurkę, którą później zabraliśmy do domu. Drugą częścią wycieczki była zabawa w sali zabaw. Bawiliśmy się w tunelach i zjeżdżaliśmy ze zjeżdżalni do kolorowych kulek, a także skakaliśmy na ogromnych dmuchańcach. To była świetna zabawa.

KWIECIEŃ 2018:
W kwietniu do naszej Sali zaprosiliśmy rodziców, którzy mogli poobserwować jak odbywają się w naszej grupie zajęcia dydaktyczne. Podczas tych zajęć segregowaliśmy śmieci. Panie nauczycielki zaproponowały nam wiele różnorodnych zabaw, dzięki którym zapamiętaliśmy w jak podzielić śmieci do różnokolorowych pojemników. Na koniec, w grupach, przygotowywaliśmy kolorowe kosze na śmieci, do których przyklejaliśmy pasujące ilustracje wycięte z gazet. Nie było to dla nas zbyt łatwe zadanie ale dzięki pomocy kolegów udało nam się je wykonać. Byliśmy z siebie bardzo dumni.

MAJ 2018:
W maju wraz z rodzicami przeżywaliśmy Dzień Mamy i Taty. Przez kilka tygodni uczyliśmy się wierszy, piosenek i tańców, a także przygotowywaliśmy upominki w postaci serc dla mam i krawatów dla tatusiów. Gdy rodzice zasiedli na widowni, troszeczkę się denerwowaliśmy ale udało nam się pięknie zaprezentować cały program. Rodzice nagrodzili nas gromkimi brawami. Po występie razem zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku.

Pod koniec maja pojechaliśmy na wycieczkę do Dinoparku w Kołacinku. Podróż bardzo nam się dłużyła, bo mieliśmy nadzieję zobaczyć ogromne dinozaury. Gdy dojechaliśmy na miejsce pani przewodnik oprowadziła nas po wystawie, która znajdowała się w pięknym ogrodzie. Dinozaury, które się tam znajdowały były ogromne! Mogliśmy ich dotykać, a także usłyszeć jakie odgłosy wydawały. Jeden z nich nawet wyłaniał się z wody! Po przechadzce z przewodnikiem udaliśmy się do dużej piaskownicy, gdzie za pomocą łopatek odkrywaliśmy szkielet tyranozaura. To była wspaniala przygoda!

CZERWIEC 2018:
Czerwiec rozpoczęliśmy Tygodniem Dziecka. Przez cały tydzień nie omijały nas atrakcje: wyjście na gofry, zabawy sensoryczne, udział w charakterze widowni w Przeglądzie Amatorskich Grup Teatralnych, Warsztaty Rycerskie, piknik w MOSiR i Dzień Sportowca. Codziennie przez tydzień prawdziwe atrakcje!

14 czerwca spotkaliśmy się z rodzicami na Pikniku Rodzinnym. Super zabawy i tańce prowadzili Clowni. Na rozłożonych w ogrodzie przedszkolnym kocach, rodzice i nauczycielki zorganizowały nam poczęstunek: ciasteczka, owoce, soki i to co uwielbiają wszystkie Kreciki PIZZA! Bawiliśmy się wspaniale!