Działo się ...

ZEBRANIA I WARSZTATY Z RODZICAMI:

 

WRZESIEŃ  2017 r.
05.09.2017 r. – odbyło się zebranie organizacyjne z rodzicami.

LISTOPAD 2017 r.
15.11.2017 r. – odbyło się zebranie podsumowujące pierwsze  miesiące dzieci w przedszkolu.
15.11.2017r.-  tego dnia odbyły się również warsztaty z rodzicami pt.„MATEMATYKA + DZIECI = ZABAWA.”

GRUDZIEŃ 2017 R.
"Uroczystość Wigilijna" .Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. „Jeżyki” wraz ze swoimi paniami z wielkim zapałem przygotowywały się do tej wyjątkowej uroczystości. Przedszkolaki przygotowały przepiękną inscenizację przeplataną pięknymi kolędami i pastorałkami. Na to wyjątkowe spotkanie zaproszeni zostali również rodzice. Piękna scenografia i stroje sprawiły, iż zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali prezentowanych przez dzieci umiejętności wokalno-recytatorskich. Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany w naszej sali.

STYCZEŃ 2018 R.
Uroczystość dnia Babci i Dziadka.

MAJ 2018 R.
Uroczystość Dnia Mamy i Taty.

WYDARZENIA GRUPY...

„Jesienny spacer po parku”
Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Park natomiast to jedno z miejsc, do których warto się wybrać aby móc ją podziwiać. Dlatego też „Jeżyki”  postanowiły  „spotkać się” z jesienią  właśnie na spacerze w parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Największą atrakcją jednak okazało się karmienie wiewiórek. Na zakończenie dzieci świetnie się bawiły na placu zabaw.

Spacerki z dziećmi są na stałe wpisane są w całoroczny kalendarz wydarzeń, dlaczego więc nie wykorzystać ich pożytecznie? Bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze. Dlatego już we wrześniu, wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki zapoznawały się z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Podczas przedszkolnej wycieczki dzieci także utrwaliły zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. To był baaaardzo pouczający spacerek.

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej  „Dbamy o zdrowie” wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Podczas wizyty „Jeżyki” miały wyjątkowa okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska .Okazało się, że od środka apteka kryje wiele niesamowitych miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, które pomagają im w walce z chorobą. Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne. Podczas miłej pogadanki  Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz  że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Na koniec Panie poczęstowały dzieci pysznymi  witaminowymi lizakami.

"Z książką za pan brat – wycieczka do pobliskiej biblioteki"
Nasze „Jeżyki” wybrały się  do magicznego miejsca jakim jest biblioteka. Miały okazję obejrzeć tam nie tylko pokaźny księgozbiór, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Ponadto brały aktywny udział w zajęciach słuchając opowiadania czytanego przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały bohatera opowiadania. Pani  zachęcała dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych a  przedszkolaki obiecały, że na pewno tu wrócą!!!

 "Z wizytą u weterynarza"
Niedawno  nasze dzieci  odwiedziły  pobliską lecznicę  dla zwierząt przy ulicy Mokrej. Dzięki tej wizycie mogły poznać bliżej  pracę  weterynarza. Pani doktor z wielkim zaangażowaniem  opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy. „Jeżyki” z ogromnym zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pani weterynarz opowiedziała do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Dzieci poznały m.in.  urządzenie do badania USG, mikroskop a nawet  stół do zabiegów operacyjnych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki  podziękowały wręczając „Jeżykową” laurkę a także same otrzymały drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

"Mikołaj spełnia sny…"
Święta Bożego Narodzenia zbliżały się wielkimi krokami. Aby poczuć klimat zbliżających się świąt „Jeżyki” wybrały się do kina „TOMI” w Pabianicach na   przedstawienie  teatralne pt. „Mikołaj spełnia sny.

"Zabawa z Mikołajem"
Tego dnia nasze przedszkole odwiedził św.Mikołaj. Wyjątkowy gość zaprosił naszych przedszkolaków do zabawy tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz długo wyczekiwane przez dzieci  prezenty!!!

Wiosna to niewątpliwie piękna pora roku. Oprócz codziennych  spacerów, podczas których „Jeżyki” mogły obserwować budzącą się do życia przyrodę nasza grupa uczestniczyła w wielu ciekawych wydarzeniach. Jednym z nich była wycieczka do teatru „ARLEKIN” w Łodzi na spektakl pt. „Szary chłopiec”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem  obejrzały opowieść, która uczy tolerancji, tego, że każdy jest inny i ma swoje miejsce na świecie. Poza tym mogły czynnie uczestniczyć w przedstawieniu włączając się do wspólnej zabawy z aktorami!!!

Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane laurki .Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

Chyba wszystkim na myśl o pięknej Italii przychodzi przede wszystkim spaghetti i pizza. I to właśnie pizza stała się numerem 1 dla naszych „Jeżyków” !!! Odwiedziliśmy Zespól Szkół  Rolniczych w Ksawerowie. Na początku dzieci poznały krótką historię tego popularnego dania. Przedszkolaki poznały tajemnice przygotowania idealnego ciasta, samodzielnie je wałkowały, smarowały placki pomidorowym sosem i układały składniki. Gdy pizza była już gotowa przyszedł czas na degustację. To były pyszne warsztaty!!!!!

Kolejną atrakcją była wycieczka do „Sereczyna” zorganizowana w ramach tygodnia dziecka. Dzieci mogły ciekawie i aktywnie  spędzić dzień ze swoimi paniami z grupy. Radości nie brakowało. „Jeżyki” miały do dyspozycji kolorowe dmuchańce odwiedziły zwierzęta w mini zoo oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na koniec odbył się mały piknik.