Działo się ...

ZEBRANIA I WARSZTATY Z RODZICAMI:

WRZESIEŃ 2017 R.
12.09. 2017 r. odbyło się zebranie organizacyjne z rodzicami.

PAŹDZIERNIK 2017 R.
11.10.2017 r. rodzice i dzieci bawili się wspólnie na warsztatach „Warzywne cudaczki”. Zarówno rodzice, jak i dzieci wykazali się wielką pomysłowością a przede wszystkim poczuciem humoru.

LISTOPAD 2017 R.
8.11.2017 r. odbyło się zebranie podsumowujące pierwsze miesiące pobytu dzieci w przedszkolu

GRUDZIEŃ 2017 R.
16.12.2017 r. dzieci zaprosiły rodziców na wieczór wigilijny, podczas którego zaprezentowały przedstawienie „Świąteczny czas”. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały świąteczne piosenki i kolędy oraz porwały rodziców do wspólnego świątecznego tańca. Było wesoło ale zarazem bardzo nastrojowo i uroczyście.

STYCZEŃ 2018 R.
Tradycyjnie odbyła się miła uroczystość z okazji Świąt Babci i Dziadka, na której zaproszeni goście podziwiali występy swoich wnucząt.

MARZEC 2018 R
15.03.18 r. dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami na warsztatach plastycznych wyczarowali przepiękne ozdoby na stół wielkanocny.

MAJ 2018 R.
10.05.18 r. w ogrodzie przedszkolnym podczas warsztatów ogrodniczych wyrywaliśmy chwasty i posadziliśmy nowe, piękne rośliny, które będą cieszyć nasze oczy.

24.05.18 r. na klasową uroczystość przybyli nasi rodzice, którzy z uśmiechem na ustach słuchali naszych wierszy i piosenek i głośno bili brawo podczas naszych wesołych tańców.

CZERWIEC 2018 R
21.06.18 r. odbyło się zebranie podsumowujące cały rok przedszkolny.

 

 WYDARZENIA GRUPY …

14.09.2017 r. „Biedronki” wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego „Michałówka” w Woli Czartoryskiej. Podczas wycieczki dzieci  mogły na własne oczy zobaczyć maszyny rolnicze i zwierzęta hodowlane, a nawet  przejechać się wozem ciągniętym przez traktor.

13.10.2017 r. odbyła się wycieczka do wsi Konarzew. Ogromną radość sprawiło dzieciom zbieranie na polu ziemniaków, które w specjalnym wózku same przywiozły do gospodarstwa, aby potem umieścić je w ognisku. Same również przygotowały kapustę do kiszenia: najpierw ją obrały z uszkodzonych liści, poszatkowały specjalną szatkownicą, a na koniec zawzięcie i z ekspresją udeptały w beczce. W czasie kiedy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci przystąpiły  do karmienia zwierząt: koni, owieczek i drobiu. Zwierzęta były bardzo łagodne i szybko zaprzyjaźniły się z dziećmi, czemu dały wyraz smętnie pobekując na nasze pożegnanie. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci z wielkim apetytem skosztowały  ciepłe, pieczone w ognisku ziemniaczki.

W listopadzie „Biedronki” odwiedziły Urząd Pocztowy w Pabianicach. Zapoznały się z funkcjonowaniem i wyposażeniem poczty a na koniec wysłały listy do swoich rodziców.

4.12.2017 r. dzieci udały się do kina TOMI na przedstawienie teatralne „Mikołaj spełnia sny”.

Dnia 14.12.2017 r. gościliśmy w przedszkolu Mikołaja, który wręczył nam piękne prezenty i wesoło się z nami bawił.

14.02.18 r. dzieci wybrały się do hali sportowej w Łodzi na lodowisko. Spotkały się tam z trenerem hokeja, który pokazał dzieciom sprzęt i gorąco zachęcał do uprawiania tego niezwykle ciekawego sportu.

22.03.18 r. dzieci wzięły udział w X Przeglądzie Orkiestr Dziecięcych i za swój występ zebrały od widowni gromkie brawa. Dostaliśmy też dyplom i upominki.

29.03.18 r. udaliśmy się do Muzeum Miasta Pabianice na warsztaty wielkanocne. Poznaliśmy tam wiele ciekawych tradycji świątecznych i własnoręcznie wykonaliśmy wielkanocne ozdoby.

12.04.18 r. Pani Wiosna zaprosiła nas na swój bal. Było kolorowo i bardzo wesoło.

24.04.18 r. odbyły się w przedszkolu warsztaty sensoryczne, na których poznawaliśmy dotykiem różne faktury. Niektóre były puszyste, delikatne, inne chropowate, a nawet ostre i kłujące. Było to dla nas niezwykle przeżycie.

04.06.18 r. aby uczcić Dzień Dziecka udaliśmy się do Kawiarni i tam każdy z nas mógł wybrać sobie lody o swoim ulubionym smaku. Lody były przepyszne.

07.06.18 r. podczas warsztatów rycerskich braliśmy udział w prawdziwym turnieju rycerskim. Podczas różnorodnych zabaw mogliśmy pochwalić się swoją odwagą oraz sprawnością i zwinnością.

11.06.18 r. odbyła się wycieczka do Zagrody Edukacyjnej „Stajnia Lusi” w Konarzewie na zajęcia „Koń w gospodarstwie” i „Droga mleczna”. Karmiliśmy zwierzęta, czyściliśmy kucyka, a potem była przejażdżka na nim. Jednak największą atrakcją było dojenie krowy i samodzielne ubijanie masła.

14.06.18 r. wszyscy doskonale bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym. Zabawę umilał nam zabawny klown.

21.06.18 r. udaliśmy się do Klubu Fitness SHAPE, gdzie odważnie pokonywaliśmy tory przeszkód i wykazaliśmy się wielką sprawnością ruchową.