Gazetka

KRACUŚ

Gazetka „Kracuś”  jest wydawana przez Przedszkole Miejskie nr 13 w Pabianicach od 1995r. Jej redaktorami są zarówno nauczyciele, jak i dzieci naszego przedszkola. Czasopismo ukazuje się raz na kwartał i zawiera różnorodne artykuły, spis ważnych wydarzeń z życia przedszkola oraz spostrzeżenia dzieci dotyczące rozmaitych zagadnień ze świata sztuki, kultury i przyrody. Ważną część „Kracusia” stanowi również dział z zadaniami dla przedszkolaków. Tutaj maluchy mają szansę rozwijania spostrzegawczości wzrokowej, koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz logicznego myślenia poprzez pracę z zadaniami edukacyjnymi,  labiryntami, krzyżówkami oraz zadaniami związanymi z czytaniem i liczeniem. „Kracuś” to także zbiór porad dla rodziców o zróżnicowanej tematyce, ale przydatnych na każdym etapie rozwoju przedszkolaka. Oprócz tego jest źródłem wiedzy, ale także skarbnicą pomysłów na wspólnie spędzane chwile. Nauczyciele opracowują artykuły w oparciu o fachową literaturę, jak również własne doświadczenia w pracy z dziećmi.

Gazetka podzielona jest na następujące działy:

„Z życia naszego przedszkola”  - gdzie prezentujemy i opisujemy ważne fakty i wydarzenia z funkcjonowania naszej placówki, znajdują się tu opisy m.in. bali, teatrzyków, przeglądów itp.

„Z życia poszczególnych grup” – tutaj skrupulatnie opisujemy ważne wydarzenia mające miejsce w życiu konkretnych grup przedszkolnych, np. wycieczki, spotkania, warsztaty z rodzicami i inne…  „Wywiady” – w tym dziale prezentowane są ciekawe, śmieszne a niekiedy nawet zaskakujące wypowiedzi dzieci dotyczące różnych zagadnień i problemów. Pytania w wywiadach są bardzo „filozoficzne” a cytowane odpowiedzi wyczerpujące…

„Kącik Plastyczny” – w kąciku prezentowane są ciekawe pomysły na prace plastyczno- techniczne dla dzieci, które wykonywać można nie tylko wówczas, gdy za oknem deszcz i plucha.

„Warto wiedzieć!” – tutaj zamieszczane są najciekawsze artykuły związane zarówno z ciekawostkami pedagogicznymi, budową systemu wartości maluchów, potrzebami wynikającymi z rozwoju, metodami i formami pracy zapewniającymi sukces w ich wychowaniu i wiele innych

„Kącik logopedyczny” sama nazwa działu podpowiada, że jego elementem składowym są informacje dotyczące profilaktyki logopedycznej. To tutaj zamieszczamy przydatne zestawy różnych zabaw i ćwiczeń doskonalących aparat mowy, które można wykonać w domu.

„Z ekologią za Pan Brat” – nowy dział poświęcony w całości zagadnieniom z dziedziny tytułowej ekologii. Zawiera ciekawe informacje oraz rady dotyczące życia zgodnie z naturą.

„Kącik kulinarny”- jeden z najnowszych działów naszej gazetki. Zawiera on przepisy na łatwe  potrawy, które przygotować mogą dzieci wraz ze swoimi opiekunami.

„Baw się z nami” – jest to dział bardzo lubiany i wyczekiwany przez naszych Małych czytelników. Zawiera zestawy różnorodnych kart pracy z zakresu wielu aktywności. Zadania prezentowane w tym dziale są zróżnicowane pod kątem treści jak i poziomu trudności, co powoduje, że każdy na pewno znajdzie tu coś co lubi…

ZACHĘCAMY DO KUPNA NASZEGO PISEMKA U NAUCZYCIELEK GRUP